۲۹ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۷۶۵۴ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷دسته : دولت و حاکمیت, گفتگو
۰

باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مورد ارائه لایحه تفکیک وزارتخانه ها به مجلس گفت: متاسفانه در زمان ارائه این لایحه برخی از وزرا و بدنه اجرایی دولت با تصمیم دولت مبنی بر تفکیک وزارتخانه ها مخالف بودند، مضاف بر اینکه برخی از درخواست های دولت مبنی بر تفکیک وزارتخانه ها غیرمنطقی است.

سعید باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی طی گفتگویی با مقاومتی نیوز در مورد لایحه تفکیک وزارتخانه ها گفت: متاسفانه یکی از ضعف های بزرگ این لایحه عدم همراهی بدنه ای از دولت با ارائه دهندگان این لایحه است.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در زمان ارائه این لایحه وزیر جهاد کشاورزی و وزیر صنعت، معدن وتجارت وقت آقای نعمت زاده با این لایحه مخالف بودند.

وزیر صنعت مخالف تفکیک بازرگانی از وزارت صنعت است

وی گفت: این تناقض در نظرات کارشناسی و بدنه اصلی تصمیم گیری در هیات دولت منجر به مخالفت اعضای کمیسیون های تخصصی مجلس شد.

باستانی تصریح کرد: به عنوان مثال کمیسیون صنایع و معادن به همین دلیل نیز با تفکیک بخش بازرگانی از وزارت صمت مخالفت کرد.

مخالفت کمیسیون مشترک مجلس با درخواست دولت مبنی بر تفکیک وزارتخانه ها

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: با توجه به گستردگی موضوعات و اصرار دولت مبنی بر تفکیک وزارتخانه ها، آقای لاریجانی دستور تشکیل کمیسیون مشترکی به منظور بررسی این موضوع ارائه داد.

این نماینده مجلس بیان کرد: بحث تفکیک وزارتخانه ها در این کمیسیون نیز مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان عضو این کمیسیون با کلیات این لایحه مخالفت کردند.

ضعیف بودن ادله دولت در مورد تفکیک وظایف بازرگانی از وزارتخانه های تولیدی

باستانی در مورد تفکیک بخش بازرگانی از وزارتخانه های تولیدی نیز گفت: متاسفانه یکی از ضعف های اصلی این لایحه در فراگیر بودن تفکیک ها است.

وی افزود: ادله دولت مبنی بر تفکیک وظایف بازرگانی از وزارتخانه های تولیدی مناسب نیست و این موضوع باعث خواهد شد تا کل لایحه رای نیاورد.

ادلّه کارشناسی و تجربه کشورهای پیشرفته در تضاد با تفکیک بازرگانی از وارتخانه‌های تولیدی است + گزارش سیاستی

این نماینده مجلس عنوان کرد: بهتر بود دولت به منظور بدست آوردن نتایج بهتر از بحث تفکیک وزارتخانه ها، لایحه فعلی را در سه لایحه مجزا به مجلس ارسال می کرد.

به جای احیای مجدد وزارت بازرگانی ادغام این وظایف تکمیل گردد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: بعد از ادغام وظایف بازرگانی در وزارت صنعت، معدن و تجارت باید شرح وظایف جدید این سازمان مطابق با شرایط جدید تعیین و اعلام می شد.

باستانی اظهار داشت: متاسفانه طی سال های گذشته نه تنها ساختار جدید این وزارتخانه تعیین و تکلیف نشد، بلکه صرفا این وزارتخانه در یک ساختمان تجمیع شد.

نماینده مردم تربت حیدریه تصریح کرد: به همین منظور زمانی می توان در مورد تفکیک این بخش از وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گیری کرد که ادغام اصولی آن انجام گرفته باشد و طی چند سال به صورت منظم فعالیت کند.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.