۲۹ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۷۵۲۹ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰دسته : غذا و کشاورزی, گفتگو
۰

کیخا رئیس جدید کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح آثار ادغام و تفکیک بخش بازرگانی از وزارتخانه های تولیدی گفت: مسلما تفکیک بخش بازرگانی از وزارتخانه های تولیدی نه تنها مشکلات کشور و کشاورزان را حل نخواهد کرد، بلکه ناهماهنگی ها و مشکلات را بیشتر خواهد کرد.

احمد علی کیخا رئیس جدید کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مقاومتی نیوز در مخالفت با لایحه تفکیک وزارتخانه ها گفت: این لایحه به کاهش مشکلات کشور و کشاورزان کمکی نخواهد کرد.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری نمایندگان دوره هشتم مجلس برای ادغام وزارتخانه ها تصریح کرد: در آن دوره نمایندگان مجلس به دنبال یکپارچه سازی مدیریت بخش تولید و تجارت بودند.

وی گفت: با ادغام وظایف بازرگانی در وزارتخانه های تولیدی، مدیریت تولید و بازار این محصولات در اختیار وزارتخانه صمت و جهاد کشاورزی قرار گرفت.

نتایج بسیار مناسب ادغام وظایف بازرگانی در وزارتخانه های تولیدی

کیخا ادامه داد: این ادغام که بر اساس تجارب جهانی شکل گرفت، نتایج بسیار مثبتی نیز طی سال های اجرای این قانون در کشور داشت.

وی افزود: افزایش تولید محصولات کشاورزی، خودکفایی در تولید محصولات اساسی و کاهش تراز منفی بازرگانی از جمله نتایج مثبت اجرای این ادغام بود که باید مورد توجه تصمیم گیرندگان قرار بگیرد.

کیخا با اشاره به مطرح شدن احتمالی این لایحه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی طی هفته جاری گفت: همه ی نمایندگان باید تصمیمی در این مورد اتخاذ نمایند تا کمترین هزینه به کشور و کشاورزان و تولید داخلی وارد شود.

زیان توامان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان با احیای مجدد وزارت بازرگانی

این نماینده مجلس با اشاره به بررسی این لایحه در کمیسیون کشاورزی گفت: این لایحه در کمیسیون مطرح شد و اکثریت اعضای این کمیسیون با این لایحه مخالفت کردند.

مخالفت صریح کمیسیون کشاورزی مجلس با لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها

نماینده مردم زابل در مجلس ادامه داد: در صورت تفکیک بخش بازرگانی از وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت، شاهد دوگانگی تصمیم بازرگانی در کشور خواهیم شد و این موضوع به زیان تولیدکنندگان داخلی می شود.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.