۲۹ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۷۴۵۲ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰دسته : خبر خارجی, نفت و انرژی
۰

در آستانه برگزاری نشست مشترک روسیه و اوپک در هفته آینده در خصوص تمدید و یا کنار گذاشتن توافق ثابت نگهداشتن سقف تولید، وزیر انرژی روسیه شرایط بازار و افزایش تقاضای جهانی را در این زمینه مؤثر دانست. با توجه به اظهارات وزیر انرژی روسیه، به نظر می رسد این کشور نیز با افزایش میزان تولید موافق است.

به گزارش مقاومتی نیوز الکساندر نوآک، وزیر انرژی روسیه گفت تقاضا برای نفت باید در تصمیم گیری کشورهای اوپک و غیراوپک برای تسهیل محدودیت های تولید تحت توافق جاری، تعیین کننده باشد.

کشورهای اوپک و متحدانشان شامل روسیه در نشست رسمی وین که روزهای ۲۲ و ۲۳ ژوئن(هفته آینده) برگزار خواهد شد، درباره تغییرات سطح کاهش تولید نفت تصمیم خواهند گرفت.

توافق کاهش تولید از ابتدای سال ۲۰۱۷ با هدف حذف مازاد عرضه و تقویت قیمت‌ها به اجرا درآمد و قرار است تا پایان امسال ادامه پیدا کند؛ اما پس از اینکه قیمت نفت برنت ماه گذشته به بالای ۸۰ دلار در هر بشکه صعود کرد، این تولیدکنندگان برای رفع نگرانی کشورهای مصرف کننده، سرگرم رایزنی برای تسهیل محدودیت های تولید هستند.

در همین راستا الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه به خبرنگاران گفت: از نقطه نظر کاهش حجم، کاهش ذخایر، کمبود عرضه در بازار و تغییر سقف تولید ما باید وضعیت بازار را بررسی کنیم و برای تصمیم گیری درباره تسهیل محدودیت های تولید باید وضعیت تقاضا را مورد توجه قرار دهیم.

نواک در هیات همراهی کننده ولادیمیر پوتین، روسیه جمهور روسیه به اتریش سفر کرد. وی روز سه شنبه با محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک دیدار کرد و پس از این دیدار گفت: اوپک و روسیه نقطه نظر مشترکی درباره بازار نفت دارند.

دولت آمریکا به طور غیررسمی از عربستان سعودی و سایر تولیدکنندگان اوپک درخواست کرده تولیدشان را افزایش دهند اما به رقم مشخصی اشاره نکرده است.

در چنین شرایطی اظهارات اخیر وزیر انرژی روسیه در واقع چراغ سبز این کشور برای کنار گذاشتن توافق کاهش سقف تولید و همراهی با افزایش عرضه نفت به نظر می رسد.

منبع: رویترزجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.