۲۵ مهر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۷۲۱۴ ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵دسته : تجارت و ارز, خبر خارجی
۰

وزارت انرژی آمریکا در راستای کاهش وابستگی به واردات در عرصه انرژی های نو، برنامه جدیدی با عنوان «جایزه سلول های خورشیدی ساخت داخل» در دستور کار قرار داده است. بر اساس این طرح با اختصاص بودجه ۳ میلیون دلاری از کارآفرینانی که بتوانند با ارتقاء سطح تولید سلول های خورشیدی، رقابت پذیری محصولات تولید داخل را افزایش دهند، حمایت می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد مقاومتی هفته گذشته ریک پری، وزیر انرژی آمریکا برنامه جدید این وزارتخانه برای کمک به توسعه تولیدکنندگان داخلی در عرصه ساخت سلول های خورشیدی را اعلام کرد.

بر اساس این برنامه که «جایزه سلول های خورشیدی ساخت داخل» نام دارد، از کارآفرینانی که به توسعه روند ساخت داخلی این سلول ها و در نتیجه داخلی سازی بیشتر در زمینه تولید انرژی خورشیدی فعالیت نمایند با اعطای جایزه مالی حمایت می شود. مجموع جایز مالی در نظر گرفته شده در این بخش، از سوی وزارت انرژی آمریکا 3 میلیون دلار عنوان شده است.

کارآفرینان برای شامل شدن در این طرح وزارت انرژی آمریکا، باید ابتدا طرح مفهومی خود را ارائه دهند و در ادامه باید بتوانند این طرح مفهومی را به یک نمونه اولیه صنعتی تبدیل نمایند.

این برنامه وزارت انرژی آمریکا در قالب یک طرح سه مرحله ای انجام می شود که در هر مرحله با برگزاری یک جشنواره و معرفی برگزیدگان همراه است.

ریک پری وزیر انرژی آمریکا در این خصوص گفت: ما مصمم هستیم که رقابت پذیری تولیدکنندگان داخلی آمریکا در عرصه تولید سلول های خورشیدی را افزایش دهیم. این طرح می تواند شرایط را برای تجمیع استعدادها و منابع و در نتیجه ایجاد یک فضای رقابتی برای تولید بهترین محصولات فراهم نماید.»

علاوه بر این وزارت انرژی آمریکا قصد دارد با اجرای این برنامه شرایط را برای انگیزه دادن به سرمایه گذاران بخش خصوصی به منظور سرمایه گذاری در پروژه های مرتبط با ساخت سلول های خورشیدی بیش از پیش فراهم نماید.

یکی از برنامه های دولت جدید آمریکا، حرکت به سمت کاهش واردات سلول های خورشیدی و کاهش وابستگی به واردات در عرصه انرژی های نو عنوان شده است. برنامه «جایزه سلول های خورشیدی ساخت داخل» نیز در همین راستا در دستور کار وزارت انرژی آمریکا قرار گرفته است.

منبع: سایت وزارت انرژی آمریکاجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.