۰۲ فروردین ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۵۸۴۸ ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰دسته : دولت و حاکمیت, گفتگو
۰

ظاهری عضو کمیسیون مشترک تفکیک وزارتخانه ها در مورد دلایل رد لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت در این کمیسیون گفت: در حال حاضر با تفکیک این وزارتخانه ها مشکلات اصلی کشور و تولید حل نمی شود، ضمن اینکه این لایحه با قانون برنامه ششم توسعه تناقض جدی دارد.

علی عسگر ظاهری عضو کمیسیون مشترک لایحه تفکیک وزارتخانه ها مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مقاومتی نیوز دلایل مخالفت نمایندگان با لایحه ی دولت در این کمیسیون را تشریح کرد.

نماینده مردم مسجد سلمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان عضو کمیسیون مشترک، لایحه ارسال شده توسط دولت را در شرایط فعلی، راه حل مشکلات کنونی کشور و تولید داخلی ندانستند.

ظاهری تصریح کرد: در شرایطی که در کشور مشکلات بسیاری وجود دارد نباید با تصمیم چندباره و اشتباه ساختار دولت را تغییر داد.

نماینده مردم مسجد سلیمان یکی دیگر از دلایل مخالفت نمایندگان مجلس با لایحه تفکیک وزارتخانه ها را تضاد لایحه ارسالی با قانون برنامه ششم توسعه دانست که با تفکیک وزارتخانه ها این موضوع منجر به بزرگ شدن حجم و اندازه دولت می شود.

نمایندگان مجلس از دلایل دولت مبنی بر تفکیک وزارتخانه ها قانع نشدند

وی گفت: در جلسات کمیسیون مشترک لایحه تفکیک وزارتخانه ها نماینده دولت حضور داشت و کارشناسان دولت مجلس درباره لزوم تفکیک این وزارتخانه ها توضیحات کافی ارائه داده بودند.

عضو کمیسیون مشترک لایحه تفکیک وزارتخانه ها اظهار داشت: در کمیسیون ابتدا بر سرکلیات این لایحه بحث و تبادل نظر شد که آیا تفکیک این وزارتخانه ها در شرایط فعلی چاره ساز مشکلات است یا خیر.

ظاهری ادامه داد: اعضای این کمیسیون پس از شنیدن دلایل موافقان و مخالفان تفکیک وزارتخانه ها و توضیحات نماینده دولت سرانجام بر اساس آئین نامه داخلی مجلس با آن مخالفت کردند.

رد کلیات لایحه تفکیک وزارتخانه ها در کمیسیون مشترک مجلس

پایان راه تفکیک وزارتخانه ها با مخالفت نمایندگان مجلس در صحن علنی 

نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر این لایحه در کمیسیون رد شده است و در صورتی که اعضای دولت با رد آن در کمیسیون مخالفت نمایند، کلیات لایحه در صحن علنی نیز بررسی خواهد شد و در صورت مخالفت نمایندگان با این لایحه برای همیشه از دستور کار مجلس کنار گذاشته خواهد شد.

وی در پایان گفت: در حال حاضر طرح دیگری توسط نمایندگان مجلس به منظور تغییر کلی ساختارهای دولت و کاهش حجم دولت در حال بررسی است.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.