۰۲ فروردین ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۵۸۴۴ ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵دسته : راه و ساختمان, گفتگو
۰

افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که همه راه های قانونی برای مشارکت بخش خصوصی در پروژه های عمرانی هموار است، گفت: باید فضا به سمتی برود که مشارکت در پروژه های عمرانی برای مردم و بخش خصوصی جاذبه داشته باشد.

سید حسین افضلی نماینده مجلس شورای اسلامی در کمیسیون عمران در گفتگو با مقاومتی نیوز گفت: همه راه های قانونی برای مشارکت بخش خصوصی در پروژه های عمرانی هموار است اما سودآوری اتمام و بهره برداری از پروژه ها بحث دیگری است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که در قانون برنامه ششم توسعه و قانون بودجه ۹۷ همه راهکارهای مورد نیاز برای مشارکت بخش خصوصی در پروژه های عمرانی در نظر گرفته شده است، گفت: باید فضا به سمتی برود که مشارکت در پروژه های عمرانی برای مردم و بخش خصوصی جاذبه داشته باشد؛ بخشی از این مسئله به شرایط کشور و میزان تورم و عوامل مختلفی که در بازدهی سرمایه تاثیرگذار است، بستگی دارد.

نماینده مردم اقلید استان فارس گفت: امیدوارم راهکارهایی که در مجموعه دولت و مجلس پیش بینی می شود به ویژه پس از شرایطی که در بازار ارز پیش آمد، طوری باشد که فضای کسب و کار رونق پیدا کند و سرمایه گذاری در این بخش سودآور باشد.

سوق یافتن منابع مالی به سمت بازارهای طلا و ارز

افضلی ادامه داد: سرمایه گذار همه عوامل موثر در سوددهی را برای سرمایه گذاری در نظر می گیرد. از طرف دیگر، منابع مالی در دست مردم به دلایل مختلف به سمت بازارهای ارز و طلا سوق پیدا کرده است و همین فضای موجودی که در بازار ارز حاکم است، خیلی از افراد را برای سرمایه گذاری در بخش های دیگر دچار تردید کرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بسیاری از سرمایه گذارها نسبت به ریسک سرمایه گذاری در پروژه های عمرانی دغدغه دارند و هر چه بتوانیم بازار طلا و ارز را تثبیت کنیم، سرمایه گذاری در بخش های دیگر مثل اتمام پروژه های نیمه تمام به صرفه تر می شود.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.