۰۲ اسفند ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۴۷۹۷ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵دسته : تجارت و ارز, خبر خارجی
۰

بانک بیت باند آلمان به تازگی اعلام کرده است که استفاده از نظام پیام رسان سوئیفت را کنار می گذارد. این بانک آلمانی قصد دارد با هدف تسریع در عملیات انتقال وجه بین المللی و کاهش هزینه ها، به جای سوئیفت از ارز دیجیتالی بیت کوین استفاده نماید.

به گزارش مقاومتی نیوز بیت باند، یک بانک آلمانی است که از بیت کوین برای نقل و انتقالات بین المللی وام ها استفاده  می کند. بیت باند در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شده است و به عنوان مؤسسه مالی آلمانی در سال ۲۰۱۶ مجوز دریافت کرده است.

این شرکت در حال حاضر از بیت کوین برای تسهیل نقل و انتقالات بین المللی استفاده می کند. هدف این شرکت آن است که با استفاده از ارزهای دیجیتالی از قبیل بیت کوین استفاده از سوئیفت را کنار بگذارد. استفاده از ارزهای دیجیتالی سرعت نقل و انتقالات را افزایش می دهد و باعث کاهش چشمگیر هزینه ها می شود.

در حال حاضر اغلب مؤسسات بانکی در دنیا به شبکه جهانی سوئیفت برای تسهیل مبادلات وابسته هستند. اما این وابستگی با معایبی همراه است. شیوه نقل و انتقال پول از طریق سوئیفت به دلیل هزینه تبدیل ارزها به یکدیگر گرانتر است. همچنین ممکن است انجام یک نقل و انتقال چندین روز طول بکشد.

اما استفاده از ارزهای دیجیتالی فارغ از محل استقرار مشتریان می تواند به طور مستقل و با سرعت بالاتر(چندین ثانیه) انتقالات را انجام دهد. از طرفی زیان ناشی از تغییر نرخ ارزها نیز از بین می رود.

بنابراین مشتریان از پرداخت هزینه های متعدد برای هر معامله که توسط بانک های واسطه ای و از طریق شبکه سوئیفت دریافت می شود خلاصی می یابند.

منبع: رویترزجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.