۰۶ فروردین ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۴۱۵۳ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴دسته : راه و ساختمان, گفتگو
۰

بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر ضرورت تدوین آیین‌نامه های اجرایی لازم برای مشارکت بخش خصوصی در پروژه های عمرانی، گفت: انتشار اطلاعات دقیق پروژه های عمرانی پیش نیاز تدوین این آیین نامه هاست.

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مقاومتی نیوز درباره مشارکت بخش خصوصی در پروژه های عمرانی و تبصره ۱۹ بودجه ۹۷ گفت: سال ۹۶ جلسات متعددی با دولت و سازمان برنامه و بودجه داشتیم که خوشبختانه منجر به این پیشنهاد در لایحه دولت شد که پروژه های عمرانی دارای توجیه اقتصادی به صورت مشارکتی با بخش خصوصی اجرا شوند.

پیش بینی تسهیلات بانکی و منابع صندوق توسعه ملی برای مشارکت بخش خصوصی

نماینده مردم اردبیل به پیش بینی تسهیلات بانکی در کنار بودجه عمومی برای اجرای پروژه های عمرانی اشاره کرد و گفت: بانک ها موظف هستند تسهیلات را در اختیار مشارکت کنندگان در پروژه ها قرار دهند.

وی استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را یکی دیگر راهکارهای سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های عمرانی دانست و گفت: در صورت مشارکت بخش خصوصی در پروژه های عمرانی، صندوق توسعه ملی منابع خود را در اختیار بانک ها قرار می دهد و تسهیلاتی در اختیار مشارکت کنندگان و سرمایه گذاران قرار داده خواهد شد.

لزوم تدوین آیین نامه های اجرایی لازم برای مشارکت بخش خصوصی

بدری در ادامه اظهار داشت: دولت باید آیین نامه های اجرایی لازم برای مشارکت بخش خصوصی در پروژه های عمرانی را تهیه کند.

وی اطلاعات دقیق مربوط به پروژه های عمرانی را پیش نیاز تهیه آیین نامه های اجرایی دانست و گفت: باید تمام اطلاعات دقیق، نقشه های اجرایی و آنالیز اقتصادی و هزینه ای پروژه ها به صورت مستند و مستدل توسط دولت و دستگاه اجرایی تهیه شود و در اختیار سرمایه گذاران و پیمانکاران بخش خصوصی قرار داده شود تا بتوانند با شفافیت اطلاعات تصمیم بگیرند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: شاید لازم باشد دولت برای حل مشکلات مشارکت بخش خصوصی در پروژه های عمرانی لایحه ویژه ای به مجلس ارائه دهد و کمیسیون عمران آماده کمک به دولت در خصوص مسائل کارشناسی مربوط به این موضوع است.

وی افزود: باید ظرف یک ماه آینده اقدامات دولت را در جلسات متعدد پیگیری و رصد کنیم و در صورتی که مشکل قانونی وجود داشته باشد برای رفع آن کمک کنیم.

صدیف بدری در پایان از وجود مقاومت هایی در زیر مجموعه های دولت برای واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی خبر داد و حل مشکلات مربوط به این مسئله را توسط دولت ضروری دانست.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.