۰۳ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۴۰۱۷ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶دسته : غذا و کشاورزی, گفتگو
۰

حسینی عضو کمیسیون مشترک تفکیک وزارتخانه ها با تشریح دلایل منفی رد شدن کلیات لایحه تفکیک وزارتخانه ها، گفت: با تفکیک وزارتخانه ها حجم و اندازه دولت بر خلاف قانون برنامه ششم توسعه افزایش پیدا می کند، به همین دلیل نمایندگان عضو کمیسیون نیز به درستی با آن مخالفت کردند چرا که این اقدام کمکی به اقتصاد کشور نمی کرد.

محمد حسینی عضو کمیسیون مشترک اصلاح بخشی از ساختار دولت در گفتگو با مقاومتی نیوز به تشریح دلایل رای منفی این کمیسیون به لایحه تفکیک وزارتخانه ها پرداخت.

وی گفت: این لایحه اوایل دولت به مجلس ارسال شده بود و دولت قصد داشت با تغییر برخی از ساختارهای فعلی، کابینه جدید را معرفی کند.

عضو کمیسیون تفکیک وزارتخانه ها گفت: به همین منظور این لایحه به کمیسیون مشترک ارجاع شد که اعضای این کمیسیون نشست های متعددی را با کارشناسان و رئیس مجلس داشت.

بررسی کارشناسی لایحه تفکیک وزارتخانه ها در کمیسیون مشترک طی هفته های گذشته

این نماینده مجلس اعلام کرد: طی جلسه روز گذشته با توجه به جلسات قبلی و پیشنهاد نمایندگان عضو این کمیسیون تصمیم به بررسی کلیات این لایحه شدند که روز گذشته این موضوع عملی شد.

وی تاکید کرد: طی روزهای قبل نمایندگان موافق ومخالف این کمیسیون نظرات خود را مبنی بر کلیات لایحه تفکیک وزارتخانه ها اعلام کرده  بودند و در جلسه گذشته این موضوع رای گیری شد.

حسینی ادامه داد: در حالی که در این کمیسیون با استفاده از کارشناسان نیز این موضوع به صورت کامل بررسی شد و در نهایت ضمن شنیدن نظرات نماینده ی دولت در این کمیسیون، نمایندگان به این نتیجه رسیدند که تفکیک این وزارتخانه ها به صلاح کشور در شرایط فعلی نیست.

تفکیک وزارتخانه ها مغایر با ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه

این نماینده مجلس در مورد چرایی مخالفت نمایندگان با این لایحه هم گفت: از آنجایی که طبق ماده ۲۸ برنامه ششم توسعه دولت بایستی حجم و اندازه خود را هرساله کاهش دهد، مسلما تفکیک وزارتخانه ها منجر به بزرگ شدن اندازه دولت میشد.

وی گفت: این در حالی است که زمان تصویب بودجه دولت ها همواره از بزرگ بودن حجم و اندازه پرسنل خود مبنی بر پرداخت حقوق کارمندان گلایه دارند.

عضو کمیسیون مشترک تفکیک وزارتخانه ها اظهار داشت: با توجه به اجرای محدود و ۴ ساله ادغام این وزارتخانه ها نمایندگان به این نتیجه رسیدند که فرصت بیشتری داده شود.

حسینی در پایان گفت: مسلما تفکیک وزارتخانه ها در شرایط فعلی کمکی به اقتصاد کشور نمی کرد، از این رو خوشبختانه کلیات این لایحه در کمیسیون رد شد.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.