۲۶ مهر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۳۹۴۳ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲دسته : خبر, دولت و حاکمیت
۰

کلیات لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت که قرار بود طی آن، بخش بازرگانی از وزارتخانه های صنعت و کشاورزی تفکیک شود، در کمیسیون مشترک مجلس که به همین منظور تشکیل شده بود، رد شد. تفکیک وزارت مسکن از وزارت راه و تفکیک وزارت ورزش از امور جوانان از دیگر بخش های این لایحه بوده است.

به گزارش مقاومتی نیوز صبح امروز جلسه کمیسیون مشترک با موضوع بررسی کلیات لایحه تفکیک وزارتخانه ها برگزار شد.

در این جلسه، کلیات لایحه با ۱۰ رای از ۱۸ رای رد شد تا بلاخره مجلس شورای اسلامی، تصمیم نهایی خود را در این باره اعلام نماید.

پیش از این، این لایحه در کمیسیون های تخصصی مجلس نیز رد شده بود اما اصرار دولت، منجر به تشکیل این کمیسیون گردید.

نماینده مجلس: کمیسیون تفکیک به صورت «دستوری» تشکیل شده است

سرانجام نمایندگان مجلس شورای اسلامی با توجه به تاثیر نامطلوب تفکیک بازرگانی از وزارت صنعت و کشاورزی بر تولید داخلی و با توجه به تجربیات داخلی و خارجی به عنوان مهمترین بخش لایحه اصلاح ساختار دولت، این لایحه را رد کردند. بنابراین دولت باید با همین ساختار فعلی، به فعالیت های خود ادامه دهد.

طبق گفته عضو هیئت رئیسه مجلس، از دیگر دلایل رد این لایحه مغایرت آن با برنامه ششم توسعه بوده است.

مغایرت لایحه تفکیک وزارتخانه ها با قانون برنامه ششم توسعه

بررسی چندماهه این لایحه در مجلس در حالی انجام شد که تمام مطالعات کارشناسی و تجربیات داخلی و خارجی، ساختار فعلی وزارتخانه های تولیدی را متناسب با حمایت از تولید داخلی ارزیابی کرده اند. لذا در شرایط فعلی انتظار می رود به منظور جبران این فرصت از دست رفته، دولت و مجلس عزم خود را بیش از پیش، به جای تغییر در ساختار به طراحی اقدامات مرتبط با حمایت از تولید و کالای داخلی جزم نمایند.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.