۲۷ اسفند ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۱۷۳۱ ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰دسته : تجارت و ارز, خبر خارجی
۱

درپی تشدید جنگ تجاری بین دو کشور آمریکا و چین، مقامات چینی اعلام کرده اند اقتصاد این کشور به سمت مقاوم‌سازی و کاهش وابستگی به خارج حرکت می کند و اثرپذیری محدودی از جنگ تجاری خواهد داشت. حرکت کشورها به سمت مقاوم سازی اقتصاد یکی از نتایج تشدید استفاده از سیاست های حمایت گرایی از سوی دولت آمریکاست.

به گزارش مقاومتی نیوز یک سیاستگذار ارشد اقتصادی چین گفت: این کشور برنامه‌ها و سیاستهای متعددی برای مقابله با تنش آفرینی تجاری آمریکا، آماده کرده است.

یان پنگچن، سخنگوی کمیسیون توسعه ملی و اصلاحات چین، در یک کنفرانس خبری گفت: تأثیر تنش های تجاری بین چین و آمریکا بر اقتصاد کلان چین، محدود و قابل مدیریت است.

شینگ ژیانگ مقام عالی رتبه در دفتر ملی آمار چین نیز به این مسئله واکنش داده و گفته است: مناقشه‌ی پکن و واشنگتن بر اقتصاد چین و چشم‌انداز توسعه در این کشور تاثیر نخواهد گذاشت. به گفته‌ی وی اقتصاد چین بسیار منعطف است و به راحتی می‌تواند با تغییرات وفق پیدا کند.

بنا به اظهارات مقامات رسمی چین، آمریکا قوانین تجارت بین‌الملل را نادیده گرفته است و همین امر منجر به مناقشه‌ی تجاری بین دو کشور شده است.

حرکت کشورهای جهان به سمت مقاوم سازی بیشتر و کاهش وابستگی، نتیجه تشدید استفاده آمریکا از سیاست های حمایت گرایی است؛ در واقع دولت ها قصد دارند پیش از آنکه از اقدامات بعدی آمریکا ضربه ببینند، اقدامات لازم به منظور آماده سازی را انجام دهند.

تنش های تجاری به وجود آمده بین این دو اقتصاد بزرگ جهانی در حال افزایش است. تاجایی که ممکن است به یک جنگ تجاری تمام عیار تبدیل شود. این مسئله می‌تواند منجر به آسیب به رشد جهانی و آشفتگی بازارها شود.

گفتنی است به تازگی آمریکا لیستی از کالاهای چینی منتشر کرده است و اعلام کرده قصد دارد تعرفه واردات این محصولات را افزایش دهد. این کالاها بیش از ۶۰ میلیارد دلار از صادرات چین به آمریکا را شامل می شوند. در مقابل کشور چین نیز لیستی از کالاهای آمریکایی منتشر کرد و این کشور را به اقدام متقابل تهدید نمود.

منابع:

رویترز

اسپوتنیک

  1. عجب حتما به جدول دقت نکردی که هر دوتا ۴ لیتر V8 هستن البته پانامرا یدونه توربو هم بیشتر داره !!

    ۰۰


جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.