۲۸ اسفند ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۱۷۰۷ ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

تولید انبوه مسکن تنها راه کاهش نرخ و در نتیجه کاستن از حجم حباب قیمتی در این بازار است و دولت باید الزام به ساخت مسکن برای اقشار ضعیف جامعه و خانه اولی‌ها داشته باشد.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از خانه ملت محمدرضا ملکشاهی عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تلاش وزارت راه و شهرسازی مبنی بر افزایش سقف وام مسکن به ۲۰۰ میلیون تومان، گفت: با توجه به اینکه با تزریق منابع جدید به مسکن در غالب وام احتمال بزرگ شدن حباب قیمت‌ها وجود دارد دولت باید در این زمینه محتاط‌تر عمل کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اعطای تسهیلات مسکن در راستای خانه‌دار شدن اقشار ضعیف جامعه تأثیرگذار بوده است، افزود: دولت باید از طرفی الزام به ساخت مسکن برای اقشار ضعیف جامعه و خانه اولی‌ها داشته و از طرف دیگر به ارائه تسهیلات کارآمد اقدام کند.

دولت دست از انتقاد نسبت به مسکن مهر برداشته و طرح خود را عملیاتی کند

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه دولت باید توجه ویژه‌ای به تأمین مسکن در کشور داشته باشد، تصریح کرد: در پی انتقادات پی در پی دولت به طرح مسکن مهر انتظار می‌رود دولت طرح جایگزینی با هر اسم و عنوانی برای تولید انبوه مسکن ارائه و اجرایی کند.

ملکشاهی با بیان اینکه تولید انبوه مسکن تنها را کاهش نرخ و در نتیجه کاستن از حجم حباب قیمتی در این بازار است، گفت: تا زمانی که دولت عقیده‌ای به تولید انبوه مسکن در غالب طرح مسکن اجتماعی یا هر طرح دیگر نداشته باشد به‌طور حتم بازار مسکن درگیر آشفتگی‌های بسیار خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: شاید مسکن مهر ایرادات و نواقصی داشته باشد اما در این میان بسیاری از افراد را صاحب‌خانه کرده از این رو دولت باید با برداشتن نواقص این طرح به عملیاتی کردن طرح جدید در حوزه مسکن اقدام کند.

ورود دولت به نوسازی بافت فرسوده نیز می‌تواند در وضعیت کلی مسکن مؤثر باشد

وی با تأکید بر اینکه یکی از حوزه‌های دیگری که می‌تواند تحول در حوزه مسکن ایجاد کند حمایت دولت از ساخت‌وسازها در بافت فرسوده است، افزود: دولت باید با ورود جدی به حوزه ساخت‌وساز مسکن توقف گرانی‌ها در این بازار را رقم بزند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: وزیر راه و شهرسازی باید پاسخ قانع کننده‌ای در خصوص تعلل در ارائه طرح مشخص با هدف ساماندهی بازار مسکن به مجلس ارائه کند زیرا دیگر زمان شعارهای بدون عمل به پایان رسیده است.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.