۰۱ مرداد ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۱۵۷۲ ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹دسته : خبر خارجی, غذا و کشاورزی
۰

وزارت توسعه اقتصادی روسیه با انتشار آمار صادرات محصولات کشاورزی طی دو ماه آغازین سال ۲۰۱۸، از افزایش ۳۲ درصدی صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد. در این مدت صادرات گندم روسیه بیش از یک میلیارد دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸۰ درصد افزایش را نشان می دهد.

به گزارش مقاومتی نیوز بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی دولت روسیه میزان صادرات محصولات کشاورزی این کشور در دوماه ابتدایی سال ۲۰۱۸ به بیش از ۷۵۹ میلیون دلار رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۳۲ درصد رشد را نشان می دهد.

بر اساس اعلام وزارت توسعه اقتصادی روسیه عمده محصولات صادراتی روسیه در دو ماه اخیر، غلات، ماهی، غذاهای دریایی و روغن بوده است.

رشد ۸۰ و ۴۰ درصدی صادرات گندم و روغن سویا روسیه طی دوماه اخیر

طبق اعلام دولت روسیه صادرات گندم طی دو ماه اخیر به میزان ۵.۸ میلیون تن و ارزش یک میلیارد دلاری رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۸۰ درصد رشد دارد.

از واردکنندگان اصلی گندم روسیه می توان به مصر اشاره کرد که با افزایش ۶۷ درصدی واردات گندم از روسیه در حدود ۱.۷ میلیون تن گندم در دوماه اخیر از روسیه وارد کرده است.

همچنین دیگر کشورهای خریدار گندم روسیه نیز ترکیه، ویتنام و لتونی بوده اند که در دوماه اخیر هر کدام به ترتیب ۹۳۸، ۲۳۷، ۱۷۴ هزار تن گندم از روسیه خریداری کردند که ۴ برابر سال گذشته است.

صادرات روغن سویا نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد افزایش پیدا کرد و به ۹۷ هزار تن رسید. همچنین صادرات روغن کلزا نیز حدود ۲۱۷ هزار تن اعلام شد که افزایش ۲.۶ برابری نسبت به سال قبل داشته اشت.

حمایت از صادرات محصولات کشاورزی اولویت مهم دولت روسیه

صادرات محصولات کشاورزی در روسیه بر اساس برنامه حمایتی دولت از سال ۲۰۱۷ به منظور رشد مناسب این محصولات آغاز شده است و انتظار می رود در سال ۲۰۱۸ نیز این افزایش تداوم داشته باشد.

برنامه‌ریزی روسیه برای ۲ برابر کردن صادرات کشاورزی با حمایت دولت

در سال گذشته میزان صادرات محصولات کشاورزی در روسیه به ۲۰.۷ میلیارد دلار رسید که حدود ۱۱.۵ درصد بیشتر از سطح پیش بینی ها (۱۷.۹ میلیارد دلار) بود.

منبع: eg-onlineجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.