۲۸ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۱۴۸۷ ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶دسته : غذا و کشاورزی, گزارش خارجی کارشناس: مهدی سروی
۰

دولت کانادا در راستای بهبود کیفیت و افزایش میزان تولید محصولات دامی و لبنی، قصد دارد در قالب پروژه ۲۵۰ میلیون دلاری مزرعه، حمایت ویژه ای از تولیدکنندگان این محصولات داشته باشد. طبق برآوردهای انجام شده در این طرح به هر مزرعه کانادایی یارانه ای در حدود ۲۵۰ هزار دلار اختصاص خواهد یافت.

به گزارش مقاومتی نیوز بخش فرآورده های دامی و لبنی، بخش مهمی از اقتصاد کشاورزی کانادا را به خود اختصاص داده است. این بخش در سال گذشته با فروش ۲۴ میلیارد دلار محصولات دامداران و صنایع غذایی از رشد مناسبی برخوردار بود.

در «ایالت کبک» که یکی از ایالت های کانادا است، بیش از ۷ میلیارد دلار گردش مالی در حوزه محصولات و فرآورده های دامی از جمله لبنیات گزارش شده است.

تولید با کیفیت محصولات مذکور توسط خانواده های کانادایی در مناطق روستانشین می تواند بخش کشاورزی قوی و پویایی را برای کانادا به ارمغان آورد.

حمایت از تولیدکنندگان داخلی با اجرای توافق نامه تجاری با اروپا

به تازگی با حضور وزیر کشاورزی کانادا در پارلمان این کشور، برنامه حمایتی دولت از بخش محصولات دامی مورد بررسی قرار گرفت و فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه بررسی شد.

برنامه حمایتی جدید دولت به منظور حمایت از تولیدکنندگان محصولات لبنی از طریق افزایش بهره وری و کارایی مزارع و نیز افزایش سرمایه گذاری در این حوزه انجام خواهد شد. هدف این برنامه افزایش کیفیت محصولات تولیدی دامداران کانادایی بعد از اجرایی شدن توافق نامه تجاری کانادا و اتحادیه اروپا است.

در همین راستا وزیر کشاورزی کانادا اعلام کرد: با برنامه ریزی دولت کانادا در حوزه محصولات دامی، توانایی تولید محصولات در این مزارع حفظ شد و در عین حال بهره روی افزایش و هزینه ها یافت.

حمایت از تولید محصولات لبنی در قالب پروژه سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری مزرعه

برنامه حمایتی دولت کانادا در بخش فرآورده های محصولات دامی ولبنیات کانادا جزئی از برنامه سرمایه گذاری مزرعه دولت کانادا برای ۵ سال آینده به ارزش کلی ۲۵۰ میلیون دلار است.

براساس برنامه حمایتی مذکور، بهره وری مزارع کانادایی با نوسازی تجهیزات و فناوری های فرآوری محصولات دامی افزایش پیدا خواهد کرد.

این برنامه حمایتی در دو دوره ۳ و ۲ ساله از سوی دولت اجرا خواهد شد که دوره اول بازه زمانی۲۰۲۰-۲۰۱۷ و دوره دوم بازه زمانی ۲۰۲۲-۲۰۲۰ در نظر گرفته شده است.

طبق اعلام دولت کانادا در مرحله دوم حمایت از تولیدکنندگان محصولات لبنی آن دسته از تولیدکنندگانی مورد حمایت دولت قرار خواهند گرفت که در مرحله ی اول اجرای طرح موفق به دریافت کمک هزینه از جانب دولت نشدند.

به عنوان نمونه اعطای تسهیلات به ارزش ۳۶ میلیون دلار، به بیش از ۷۵۰ تولیدکننده محصولات لبنی، برای نوسازی تجهیزات مورد تایید دولت کانادا قرار گرفته است.

حمایت ۲۵۰ هزار دلاری دولت از هر مزرعه تولیدکننده محصولات دامی و لبنی

بر اساس گزارش های اعلام شده توسط دولت کانادا در مجموع هر کدام از مزراع کانادا یارانه ی حمایتی ۲۵۰ هزار دلاری بابت نوسازی تجهیزات خود دریافت خواهند کرد.

از جمله سرمایه گذاری های انجام شده در مزارع تولید محصولات دامی می توان به سرمایه گذاری در بخش خط تولید محصولات، ERP(برنامه ریزی منابع سازمانی)، تهویه و کنترل رطوبت، یخچال و سیلوهای ذخیره سازی و تجیهزات بسته بندی اشاره کرد.

منابع:

وزارت کشاورزی کانادا(۱)

وزارت کشاورزی کانادا(۲)جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.