۲۹ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۱۱۰۴ ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در روسیه گفت: گفت و گوهای پایانی موافقتنامه تجارت ترجیحی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در حال انجام است و انتظار می رود تا نیمه نخست امسال به امضا دو طرف برسد.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از ایرنا، فرهاد پرند روز چهارشنبه درحاشیه نشست توسعه همکاری‎های اقتصادی لرستان و روسیه گفت: با امضای این موافقتنامه تخفیف تعرفه هایی برای تجارت با پنج کشور روسیه، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان اعمال خواهد شد.

وی اجرای این موافقتنامه را در افزایش حجم مبادلات با اوراسیا بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: همچنین ترانزیت و سوآپ ( قرارداد معاوضه ای) گندک با روسیه نیز انجام خواهد شد.

پرند بیان کرد: در این راستا گندم خریداری شده از روسیه در کشور تبدیل به آرد شده و با همکاری بخش خصوصی به کشورهای حاشیه خلیج فارس و همسایه از جمله افغانستان و عراق صادر می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت فعال کارخانه های تولید آرد ۳۰ درصد است، اظهار داشت: روند خرید گندم و تولید آرد بستگی به میزان رغبت و آمادگی بخش خصوصی دارد.

رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در روسیه گفت: اعزام و پذیرش هیات های تجاری ۲کشور و برگزاری نمایشگاههای تخصصی از برنامه های اصلی در سال ۲۰۱۸ است و پانزدهمین اجلاس ایران و روسیه نیز امسال در تهران برگزار خواهد شد.

وی مشکلات حمل و نقل، یکپارچه نبودن سیستم و فرمت های اظهارنامه های گمرکی و قیمت های پایه صادراتی، کمبود کانتینرهای یخچال دار و هزینه سوخت، نبود بیمه نامه برای برخی از ریسک های صادراتی در بازار روسیه و عدم تمایل تجار در خصوص داد و ستد پولی با واحد روبل روسیه را از مسایل و مشکلات موجود در تجارت میان ایران و روسیه برشمرد.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.