۲۸ شهریور ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۰۶۶۸ ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

رئیس بنیاد مسکن انقلاب با اعلام این‌که هم‌اکنون تنها ۴۰‌درصد روستاهای کشور در برابر زلزله مقاوم هستند، از ابلاغ وام ۲۵میلیون تومانی مسکن روستایی خبر داد.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از تسنیم، علیرضا تابش در نشست خبری امروز خود با اشاره به سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با فرمان تاریخی امام خمینی(ره) اظهار کرد: طراحی و تصویب طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار 100 درصد محقق شده و هم‌اکنون طرح هادی در 998 روستا در حال انجام است.

وی با ابراز این‌که «تاکنون برای 3 میلیون و 188 هزار مسکن روستایی سند صادر شده و امسال برنامه صدور  120 هزار سند را در برنامه داریم»، افزود: در شهرهای زیر 25 هزار جمعیت برای 190 هزار واحد سند صادر شده و امسال نیز صدور 60 هزار سند در برنامه قرار دارد.

بودجه عمران روستایی در سال ۹۷ به 2179 میلیارد تومان افزایش یافته

وی با یادآوری این‌که تاکنون برای 2.3 میلیون واحد مسکن روستایی خدمات فنی مهندسی ارائه شده و امسال هم برای 153 هزار واحد خدمات صدور پروانه ساختمانی ارائه می‌شود، تصریح کرد: بودجه عمران روستایی سال، 1912 میلیارد تومان بود که از این رقم 60 درصد آن تخصیص یافت و 47 درصد از خزانه دریافت شده است.

رئیس بنیاد مسکن با تصریح به این‌که «بودجه عمران روستایی در سال 97 به 2179 میلیارد تومان افزایش یافته که امیدواریم تخصیص مناسبی داشته باشیم»، اظهار کرد: مجموعاً بهسازی و بازسازی 1 میلیون و 630 هزار واحد خاتمه یافته که تسهیلاتی معادل 15 هزار و 400 میلیارد تومان ارائه شده است. امسال 200 هزار واحد مسکونی را در برنامه داریم که مصوبه آن را اواخر سال گذشته دولت داد.

بانک‌ها همکاری لازم را در مقاوم‌سازی مسکن روستایی داشته باشند

تابش با بیان این‌که سال 84 فقط 7 درصد سازه‌های روستایی در برابر زلزله مقاوم بودند که با اقدامات انجام‌شده در حوزه بازسازی و نوسازی امروز 40 درصد سازه‌ها مقاوم شده‌ است، گفت: البته در برخی از شهرستان‌ها این درصد به رقم بالاتری رسیده است و در کرمان 58 درصد مسکن روستایی مقاوم در برابر زلزله داریم.

وی در ادامه با بیان «از بانک‌ها خواهش می‌کنم عنایت بیشتری نسبت به پرداخت تسهیلات داشته باشند»، افزود: سال گذشته 200 هزار واحد مسکن روستایی برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند که از این تعداد بانک‌ها 78 درصد را ابلاغ کردند و از این تعداد 41 درصد عقد قرارداد شده است.

وی با تأکید بر این‌که عمده همکاری را بانک مسکن با نوسازی و بهسازی مسکن روستایی داشته است از ابلاغ وام جدید مسکن روستایی خبر داد و اظهار کرد:  در مجموع فعالیت بنیاد در بخش بازسازی مسکن روستایی قابل توجه بوده و سال گذشته 26 هزار و 600 واحد شهری و 52800 واحد روستایی بازسازی شده است.

ابلاغ پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی به بانک‌ها

در این نشست عزیزالله مهدیان معاون بازسازی بنیاد مسکن در خصوص سقف افزایش وام مسکن روستایی اظهار کرد:‌ سقف وام مسکن روستایی 18 و 20 میلیون تومان بود که این وام در سال 97 به 25 میلیون تومان افزایش یافته و بر اساس برنامه به 200 هزار واحد در سال جدید پرداخت خواهد شد.

وی اعلام کرد: پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی به بانک‌ها ابلاغ شده است.

وی همچنین با اشاره به این‌که تا شهریور سال آینده عملیات بازسازی مناطق زلزله‌زده شهری استان کرمانشاه به اتمام می‌رسد، افزود: در سایر نقاط کشور کار بازسازی شروع شده و تلاش می‌کنیم تا پایان امسال این برنامه را به اتمام برسانیم.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.