۰۳ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۰۵۵۹ ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳دسته : تجارت و ارز, خبر خارجی
۰

الکساندر برودیچ مالک یک شرکت فعال در حوزه بلاک چین معتقد است شرکت های فعال در حوزه بلاک چین در آینده جایگزین شرکت سوئیفت خواهند شد و مبادلات مالی به این طریق با هزینه کمتر انجام خواهد گرفت.

به گزارش مقاومتی نیوز الکساندر برودیچ مالک شرکت یونیورسا بلاک چین است که در مصاحبه ای نظرات خود را درباره ارزهای دیجتالی و فناوری بلاک چین بیان کرده است.

الکساندر برودیچ معتقد است که شرکت هایی که فناوری بلاک چین را جهت ارتباطات مالی راه اندازی می کنند در آینده جایگزین تعاونی سوئیفت خواهند شد.

وی همچنین گفته است که پترو، ارز دیجیتالی راه اندازی شده توسط ونزوئلا جهت بی اثر کردن تحریم های مالی آمریکا، اولین ارز دیجیتالی است و از امنیت بسیار بالایی برخوردار است که روسیه نیز باید از این کشور پیروی کند.

مشکل اصلی ارزهای دیجیتالی، عدم اعتماد مردم به آن هاست. بلاک چین فناوری است که مشکل اعتماد را حل کرده است. یک «رمز ارز» اسکناس کلاسیکی است که توسط تکنولوژی های دیجیتالی منتشر می شود. لذا امکان مبادلات مستقل بدون دخالت دولت ها را فراهم می کند.

بلاک چین نسبت به سایر فناوری ها، بسیار کم هزینه تر است و نیاز بسیاری از کسب و کارها و فعالیت های مبادلاتی را برطرف می کند. لازم به ذکر است که بلاک چین یک فناوری و بستر بدون مرز است. این فناوری می تواند در روسیه یا هر کشوری دیگری اجرایی شود.

در حال حاضر آلفا بانک روسیه بلاک چین را آزمایش کرده است و نشان داده است که می تواند با استفاده از آن تا ۲۰ هزار تراکنش در ثانیه را پشتیبانی نماید. اکنون آلفا بانک در حال بررسی ایجاد یک نظام پرداخت بین بانکی بر اساس بلاک چین یونیورسا است.

بلاک چین نوعی رابط دیجیتال است که سیستم های دیجیتالی شرکت های مختلف را به یکدیگر متصل می کند. از این طریق تولیدکنندگان، شرکت کنندگان و … جهت معاملات مرتبط می شوند.

در آینده تعاونی سوئیفت نیز ناگزیر خواهد بود که خود را تغییر دهد و از بلاک چین استفاده کند تا بدین طریق بتواند هزینه ها را کاهش دهد و نیازهای مؤسسات را برآورده نماید.

منبع: یونیورسا بلاک چینجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.