۲۸ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۰۲۹۸ ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

دفتر نمایندگی تجاری آمریکا لیست خود برای اعمال تعرفه علیه ۱۳۰۰ کالای وارداتی از چین را منتشر کرد.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری شینهوای چین گزارش داد که دفتر نمایندگی تجاری آمریکا(USTR) روز سه شنبه لیست پیشنهادی خود برای اعمال تعرفه‌های ۲۵ درصدی برای کالاهای چینی را منتشر کرد؛ اقدامیکه با مخالفت شدید گروههای تجاری چین و آمریکا مواجه شده است.

براساس بیانیه USTR، لیست پیشنهادی شامل بیش از ۱۳۰۰ کالا و محصول وارداتی از چین از جمله کالاهای هوافضا، کالاهای تکنولوژی ارتباطی و اطلاعاتی، محصولات رباتیک و ماشین آلات است.

ارزش کالاهای پیشنهادی سالانه چیزی بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار را شامل می‌شود.

دولت چین اعلام کرده است که آماده اتخاذ هرگونه تدابیر لازم برای دفاع مشروع از منافع خود و همچنین پاسخ به این اقدام آمریکا است.

وزارت خارجه چین در واکنش به انتشار این لیست گفته است که پکن توان و ظرفیت مطمئن برای پاسخ به این اقدامات حمایتی آمریکا را دارد و این حق را برای خود محفوظ خواهد داشت.

گانگ شائونگ سخنگوی وزارت خارجه چین می‌گوید که پکن به دنبال جنگ تجاری با آمریکا نیست اما ترسی هم از آن ندارد.

جنگ تجاری چین با اعمال تعرفه شدید بر فولاد و آلومینیوم از سوی آمریکا آغاز شد.

پیش از این، چین تصمیم دونالد ترامپ برای اعلام تعرفه‌های جدید بر واردات فولاد و آلمینیوم را با وضع تعرفه‌های جدید برای گوشت، میوه و سایر محصولات آمریکایی پاسخ داده بود.

در بیانیه وزارت دارایی چین اشاره شده تعرفه واردات محصولات گوشت خوک و آلمونیوم آمریکایی تا ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.