۰۱ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۵۰۰۹ ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۳دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

دبیر اجرایی سلسه نشست‌های «جایگاه اقتصاد مقاومتی در گفتمان فرهنگی ایران» از برگزاری هفت نشست با موضوع نقش فرهنگ و اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: این سلسله نشست‌ها تا پایان امسال در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار خواهند شد.

به گزارش شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی به نقل از ایسنا، عباس‌علی‌ فقیه خراسانی دبیر اجرایی سلسله نشست‌های «جایگاه اقتصاد مقاومتی درگفتمان فرهنگی ایران» با اشاره به ضرورت برگزاری این نشست‌ها که با مشارکت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود، گفت: فرهنگ، رکن اساسی تحقق آرمان‌های جامعه است و نظام فرهنگی در هر جامعه‌ای بر ساختارهای اجتماعی و اقتصادی آن ارجحیت دارد.

عباس‌علی‌ فقیه خراسانی اظهار کرد: سال ۱۳۹۵ بنا بر فرموده مقام معظم رهبری به نام سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام‌گذاری شده، از این رو شایسته است تا سهم نظام فرهنگی جامعه در تحقق اقتصاد مقاومتی بررسی و برای رسیدن به این آرمان گفتمان‌سازی فرهنگی شود.

او درباره نخستین نشست گفت: نشست افتتاحیه با حضور سیدعباس صالحی – معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد – و غلامرضا غفاری – رئیس دانشکده علوم اجتماعی – برگزار خواهد شد. در ادامه این جلسه، حسین راغفر و ناصر فکوهی سخنرانی خواهند کرد.

دبیر اجرایی سلسه نشست‌های «جایگاه اقتصاد مقاومتی در گفتمان فرهنگی ایران» گفت: تلاش خواهد شد تا در این نشست‌ها از خبرگان حوزه فرهنگ و اقتصاد برای سخنرانی دعوت شود.

نشست افتتاحیه سلسله نشست‌های «جایگاه اقتصاد مقاومتی در گفتمان فرهنگی ایران» ۲۷ مهرماه از ساعت ۹ تا ۱۲ در تالار گفت‌وگو دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن  ۹-۸۸۹۹۴۳۳۷ تماس بگیرند.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.