۰۱ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۹۵۷ ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج سازندگی با اشاره به ارائه ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات در راستای طرح‌های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی در حمایت از صنعت شیلات گفت: با این تسهیلات در طول ۳ سال گذشته هشت هزار واحد پرورش ماهی راه اندازی شده است.

به گزارش شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی به نقل از ایکنا، فرشاد عالی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج سازندگی از ارائه ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات در راستای طرح‌های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی در حمایت از صنعت شیلات در کشور خبر داد.

وی افزود: یکی از اقدامات مهمی که سازمان بسیج سازندگی در طول سه سال گذشته انجام داده، راه‌اندازی هشت هزار واحد پرورش ماهی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است که اکنون به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: برای انجام این طرح‌‌ها، بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار مردم گذاشته شده و یکی از اهداف این اقدام از سوی سازمان بسیج سازندگی، استفاده بهینه از آب‌های چشمه‌ها و چاه‌های آب بوده است.

عالی اظهار کرد: بسیاری از این طرح‌ها در کنار چشمه‌های آبی که برای کشاورزی استفاده می‌شود، ایجاد شده‌اند که این امر، هم باعث ایجاد اشتغال‌زایی شده و هم در سبد امنیت غذایی، توسعه مناسبی در زمینه گوشت سفید را در پی داشته است و همچنین این امر در مناظق روستایی، امنیت غذایی را هم تقویت می‌کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج سازندگی گفت: بیشترین فعالیت در این زمینه در استان گرگان بوده است که ۶۹۳ استخر ماهی در آنجا احداث شده است.

عالی در پایان تأکید کرد: بسیاری از مردم عزیز کشور از این اقدام بسیج سازندگی الگوگیری کرده و سعی می‌کنند از آب موجود، بهره‌برداری چند وجهی داشته و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام بردارند.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.