۰۳ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۹۵۶۹ ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷دسته : خبر, راه و ساختمان
۰

با هدف بهبود شرایط نوسازی و بهسازی مسکن روستایی و تقویت و توسعه روستاها، با تصمیم هیئت وزیران تسهیلات مسکن روستایی از ۱۸ میلیون تومان به ۲۵ میلیون تومان افزایش یافت.

به گزارش مقاومتی نیوز در حالی شصت و یکمین جلسه هیئت وزیران دولت دوازدهم روز یکشنبه ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۶ به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهور برگزار شد که در این جلسه، دولت بانک مرکزی را مکلف کرد تا نسبت به تعیین بانک‌های عامل و سهمیه آن‌ها برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی با ضمانت سفته زنجیره‌ای و سقف فردی ۲۵۰ میلیون ریال با سود ۵ درصد اقدام نماید.

نوسازی سالانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی نیازمند اصلاحات بانکی

دولت این تصمیم را با هدف فراهم شدن زمینه اعطای تسهیلات برای نوسازی و بهسازی مسکن روستایی و به‌تبع آن تقویت و توسعه روستاها اتخاذ کرد.

پیش از این کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور علاوه بر اشاره به عدم اجرای قانون مقاوم‌سازی سالانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی در کشور، افزایش تسهیلات نوسازی و بهسازی به ۳۰ میلیون تومان را پیشنهاد کرده بود.

افزایش تسهیلات مسکن روستایی به ۳۰ میلیون تومان ضروری است + گزارش کمیته

با توجه به تصمیم دولت، مبنی بر افزایش وام مقاوم‌سازی مسکن روستایی به ۲۵۰ میلیون ریال، امید است که مسئولین ذی‌ربط، این تسهیلات را هر چه سریع‌تر در اختیار روستاییان متقاضی قرار دهند و با تسهیل در امور پرداخت آن توسط بانک‌ها، روند مقاوم‌سازی ۳.۲ میلیون خانه غیر مقاوم روستایی تسریع گردد.

جان ۱۳ میلیون روستایی در خطر است/ آمار نوسازی مسکن روستایی ۷۲ درصد کاهش یافته استجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.