۰۳ فروردین ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۹۲۹۷ ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵دسته : خبر, فرهنگ و گفتمان
۰

توجه به پیشرفت زنان در هر کشوری مؤید توسعه و رشد چند بعدی است؛ این مهم با تشریح دستاوردهای ایران در سازمان ملل مورد تحسین قرار گرفت. تربیت تسهیل گر و ارائه اعتبارات آموزش زنان از جمله اقدامات مورد توجه ایران در این زمینه بوده است.

به گزارش مقاومتی نیوز دستاوردهای ایران در توانمندسازی اقتصادی زنان مورد توجه سازمان ملل قرار گرفت. نماينده هیئت جمهوري اسلامي ايران که در شصت و دومين نشست کميسيون مقام زن در نيويورک حضور دارد، در ميزگرد تخصصي تحت عنوان توانمندسازي اقتصادي زنان روستايي سخنراني کرد. [۱]

سلحشوری، نماينده مجلس شورای اسلامی در اين جلسه به تشريح دستاوردها و اقدامات جمهوری اسلامی ايران در حمايت از زنان و دختران روستايی پرداخت.

تربيت و آموزش دوازده هزار تسهيل گر از ميان زنان روستايی، ارائه اعتبارات کوچک به ۴۵۰۰۰ زن روستايی، ارائه آموزش‌های کشاورزی به ۳۸۲۰۰۰ زن روستايی، برگزاری نمایشگاه‌های کشاورزی و دوره‌های کارآفرينی ويژه زنان روستايی در کنار تعيين و تخصيص بودجه سالانه برای زنان روستايی ازجمله اقدامات کشورمان بود که در اين سخنرانی مورد اشاره قرار گرفت.

نشست کميسيون زن از ۱۲ تا ۲۳ مارس ۲۰۱۸ در مقر سازمان ملل در نيويورک در حال برگزاری است.

نقش توانمندسازی زنان روستایی در توسعه

به‌طور کلی، یکی از شاخص‌های نوسازی اقتصاد ملی و توسعه‌ی اجتماعی، مشارکت زنان و نحوه‌ی ایفای نقش آن‌ها در ساختارهای اقتصادی است.

زنان به‌عنوان نیمی از جمعیت جهان، قلب توسعه اقتصادی- اجتماعی هر ملت می‌باشند که به‌عنوان نیروهای فعال در فرآیند توسعه دخیل هستند و توجه به آن‌ها می‌تواند مسیر توسعه را هموارتر کند، به‌طوری‌که وضعیت زنان در هر جامعه‌ای نشانگر میزان پیشرفت آن جامعه است.

پینوشت:

[۱]: صدا و سیما  کدخبر: ۲۰۶۵۳۵۴جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.