۰۱ مرداد ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۹۱۹ ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۳دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

لاریجانی گفت: کشور در ۲ و ۳ سال اخیر دچار رکود بوده است و باید تلاش شود تا کارخانه‌های تعطیل و نیمه‌فعال راه‌اندازی شود تا به‌ نوعی وضعیت سرد اشتغال تا حدودی بهبود پیدا کند و بعد زمینه سرمایه گذاری بیشتر فراهم شود.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از تسنیم، علی لاریجانی در اختتامیه کنگره ملی سرداران، امیران و ۱۸۸۰ شهید استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در تاریخ ایران اسلامی ایستادگی و فداکاری مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به یادگار مانده است به‌گونه‌ای که به شجاعت و دلبستگی به اهل‌بیت(ع) و ولایتمداری شناخته می‌شوید و رزمندگان این استان در دوران دفاع مقدس در برخی خط شکنی‌ها نقش به‌سزایی داشتند.

لاریجانی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌های ارزشمندی دارد که باید به آنها توجه کرد، گفت: شما نمایندگان خوبی در مجلس دارید و امیدوارم که ظرفیت خوب نمایندگان بتواند نیازهای شما را برطرف کند.

اگر امروز بخواهیم اقتصاد کشور را شکوفا کنیم نیاز به امنیت داریم

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به خانواده معظم شهدا گفت: شما کار بزرگی انجام دادید، ایران را از نظر امنیت بیمه کردید، استواری امنیت امروز ایران به‌خاطر سرمایه‌گذاری‌ای است که در قبل انجام شد.

وی عنوان کرد: اگر امروز بخواهیم اقتصاد کشور را شکوفا کنیم نیاز به امنیت داریم بنابراین شهدا کاری ماندگار برای ایران انجام دادند که نقش محوری و کانونی برای آینده ایران داشته و دارد و همه باید قدردان شهدا باشیم.

رئیس مجلس امنیت استوار را یک بعد مهم فداکاری شهدا در ۸ سال دفاع مقدس دانست و خاطرنشان کرد: آینده سیاسی و اجتماعی ایران آینده روشنی است، ریشه‌های فرهنگی ایران عمیق است و اینکه در یک استان همه محب اهل بیت باشند یک همبستگی عمیق به وجود میآید و استان کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه شهره است که نتایج ارزشمندی در حوزه فرهنگ خواهد داشت.

اگر رهبری حمایت مستمر از فناوری هستهای نمی‌کردند‌ مسئولان ‌تحمل ایستادگی نداشتند

لاریجانی گفت: اگر رهبری حمایت مستمر از فناوری هستهای نمی‌کرد ما امروز از این فناوری برخوردار نبودیم و مسئولان هم تحمل ایستادگی نداشتند و علاوه بر این، در بحران‎‌های مهم منطقهای همیشه رهبر مسائل را جمع‌بندی و ابلاغ می‌کرد و امروز امنیت کشور مدیون ظرفیت عظیم ولی فقیه است.

‌لاریجانی با اشاره به اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قدری کند در حال جلو رفتن است، افزود: مقام معظم رهبری نه‌تنها عامل ایجاد ثبات، امنیت و قدرت دفاعی بلکه عامل پیشرفت کشور بعد از انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف بوده است.

وی بیان کرد: امروز با همت مسئولان و برنامه‌ریزی مدون باید پیگیر استفاده از ظرفیت‌های موجود در بخش‌های مختلف به‌دنبال حل مشکلات مردم از جمله بیکاری جوانان که به‌دلیل عدم استفاده صحیح از سرمایه‌ها و سوءمدیریت به مسئله بزرگی طی چند سال اخیر تبدیل شده، باشیم و سرمایه‌ها را به‌ سمت توسعه و رونق تولید هدایت و راه را عوض کنیم.

زمینه توسعه صادرات غیرنفتی در کشور فراهم است

لاریجانی با تأکید بر “باید اتکا به نفت را رها کنیم و باید به‌سمت صادرات غیرنفتی برویم” اظهار داشت: زمینه توسعه صادرات غیرنفتی در کشور فراهم است و باید با برنامه‌ریزی مدون و مستمر به فکر چاره‌اندیشی در این زمینه باشیم و باید بدانیم توسعه صادرات مهمترین هدف طرح اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در مجلس قانون‌های مختلفی برای توسعه صادرات غیرنفتی تصویب شده که تحقق آن نیازمند همراهی و تعامل مردم است، ابراز کرد: به برخی استان‌ها که سفر میکنم جوانان خواهان به‌ کارگیری در ادارات هستند در حالی که دستگاه‌های اجرایی مملو از نیروی انسانی است به‌طوری که بسیاری از پول نفت و مالیات هزینه حقوق این کارکنان میشود.

لاریجانی با بیان اینکه باید زمینه کارآفرینی در کشور فراهم شود، گفت: جوانان به‌عنوان سرمایه‌های این کشور انرژی لازم برای توسعه و رونق تولید را دارند ولی باید مسئولان شرایط سرمایه‌گذاری را فراهم کنند و بانکها نیز در پرداخت تسهیلات همکاری کنند.

کشور در ۲ و ۳ سال اخیر دچار رکود بوده است

لاریجانی از تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در تمام استان‌ها خبر داد و افزود: کشور در ۲ و ۳ سال اخیر دچار رکود بوده است و باید تلاش شود تا کارخانه‌های تعطیل و نیمه‌فعال راه‌اندازی شود تا به‌ نوعی وضعیت سرد اشتغال تا حدودی بهبود پیدا کند و بعد زمینه سرمایه گذاری بیشتر فراهم شود.

وی با ابراز اینکه مجلس شورای اسلامی به استان‌های کمتر برخوردار نگاه ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: سهم دو درصد نفت مناطق محروم را به سه درصد افزایش دادیم و هم‌اکنون مراحل پایانی آن در شورای نگهبان در حال طی شدن است.

وی بیان کرد: فرمایش مقام معظم رهبری در ابتدای سال که انجام فعالیت اقتصادی مجاهدت است تعارف نیست بلکه حقیقت بوده زیرا در صورت توسعه اقتصادی، کشور بیمه می‌شود.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.