۲۸ اسفند ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۸۵۴۶ ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۱دسته : تولید و اشتغال, خبر
۰

امروزه رقابت شدیدی در بین کشورهای مختلف برای جذب گردشگر وجود دارد و عنصر خلاقیت و فناوری می تواند نقش مهمی در توفیق کشورها در این زمینه داشته باشد. ساخت شناور رستوران دریایی ایرانی یکی از این دست موفقیت ها برای پیشرفت کشور است.

به گزارش مقاومتی نیوز روز گذشته نخستین شناور آکواریومی غرب آسیا در خرمشهر به آب انداخته شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی، مهندسان داخلی توانسته اند نخستین شناور رستوران آکواریوم ایران و بزرگترین شناور آکواریومی جهان را در خرمشهر بسازند.

این شناور آکواریومی کاربرد گردشگری دارد و ایران با ساخت این شناور در مقام سومین کشور دارنده ی این نوع از شناورها قرار می گیرد. [۱]

این شناور به اسم «فرمانروای آب ها» نام گذاری شده است و از نوع بارج با کاربری رستوران دریایی است که با بدنه ای شیشه ای مقاوم در برابر فشار و ضربه به گردشگران امکان می‌دهد در عمق آب‌های نیلگون خلیج فارس قرار گیرند و از نزدیک زیبایی‌های دریا را نظاره گر باشند.

این شناور دارای طول ۲۴ متر، پهنای ۱۵ متر ، آبخور۳.۵ متر و ارتفاع آن ۸ متر می باشد که مهندسان ایرانی طی ۲۴ ماه آن را ساخته اند.

گردشگری دریایی و زیر دریا

سفر به فضا و اعماق اقیانوس طی سال‌های اخیر ذهن بسیاری از فعالان بازار گردشگری را به خود مشغول کرده است. برای مثال، یک کمپانی لهستانی هتل‌های اشرافی و مجلل را به شکل زیردریایی‌های شیشه‌ای طراحی کرده است. زیردریایی‌هایی که بیشتر برای آب‌های دبی و مالدیو طراحی شده‌اند و می‌توانند تا ۱۰ متر زیر آب دیدی آکواریومی را برای مسافران فراهم کنند.

توسعه زیر ساخت های گردشگری مناسب و ایجاد اماکن تفریحی با فضاهای مفرح و خاص با توجه به ظرفیت های سواحل جنوبی کشور با ایجاد و راه اندازی آکواریم دریایی و حتی راه اندازی زیر دریایی کوچک ویژه ی گردشگران و غیره، زمینه ی آشنایی مردم با جانداران دریایی را فراهم می کند و می تواند رونق بسیار ویژه ایی به صنعت گردشگری دریایی کشور دهد.

پینوشت:

[۱]: معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری  کدخبر: ٣٢٥٥٣جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.