۰۳ تیر ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۸۲۶۴ ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰دسته : گفتگو, نظام مالی
۰

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه در اصلاحیه قانون چک سامانه ای برای اعتبارسنجی صادرکنندگان چک در نظر گرفته شده است، گفت: امید می رود با اجرای این قانون چک های بی محل دیگر وارد بازار نشود.

ژرژیک آبرامیان نماینده مردم اصفهان (مسیحیان ارامنه جنوب کشور) در مجلس در گفتگو با مقاومتی نیوز در مورد اصلاحیه قانون چک گفت: طبق نگاه کارگروهی که بر روی این موضوع کار کرده است، متقاضیان دریافت دسته چک باید از برخی ویژگی ها برخوردار باشند. برای این موضوع سیستمی طراحی شده تا از احراز این شرایط اطمینان حاصل شود.

طبق اطلاح قانون جدید چک باید سامانه سنجش اعتبار ایجاد شود

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه کارگروه مذکور روشی در نظر گرفته است که در آن بانک مرکزی به تنهایی مسئول ارائه دسته چک است، گفت: برای این موضوع اطلاعات تمام افرادی که از دسته چک استفاده می کنند در سامانه ای ثبت می شود و پس از اعتبارسنجی به آن ها دسته چک اعطا می گردد تا به فراخور حال کارشان بتوانند مبالغ مختلفی را با استفاده از چک به سایر افراد منتقل نمایند.

نماینده مردم اصفهان افزود: همچنین پیشنهاد شده است در برگه چک یک کد چند رقمی درج شود تا افرادی که می خواهند برگه چک را از صادرکننده آن دریافت نمایند با تماس با مرکز سامانه و وارد نمودن کد مورد نظر از وضعیت اعتباری صادرکننده چک (سوابق فعالیت، مقدار مبلغ مجاز صدور چک و …) مطلع شوند و اگر صادرکننده بخواهد بیش از سقف اعتباری خود چک صادر کند سامانه مذکور این اجازه را به فرد نمی دهد.

آبرامیان با تأکید بر اینکه  در قانون جدید چک سعی می شود موضوع اعتبار اشخاص ساماندهی شود، گفت: در اصلاح قانون چک با  ایجاد سامانه اعتبارسنجی امید می رود چک های بی محل دیگر وارد بازار نشود.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.