۰۳ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۵۸۹۸ ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ های خوراکی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۱۲۰ هزارنفر به طور مستقیم و بیش از ۳۵۰ هزار نفر غیرمستقیم در بخش گلخانه های کشور مشغول کار هستند. 

به گزارش مقاومتی نیوز، غلامرضا تقوی روز شنبه در حاشیه کارگاه مدیریت گلخانه ها در فردیس البرز در گفت وگو با ایرنا افزود: برای احداث این گلخانه ها حدود سه هزار میلیارد تومان اعتبار صرف شده که از صندوق توسعه و تلفیق با منابع داخلی بانک ها تامین شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح توسعه اشتغال روستایی، اظهار داشت: در بخش احداث گلخانه ها، تسهیلات بانکی با نرخ ۶ درصد برای مناطق برخوردار و ۴ درصد برای مناطق کم برخوردار با بازپرداخت ۹ ساله در اختیار قرار می گیرد.

وی افزود: بیش از ۷۰ درصد گلخانه ها زیرکشت سبزی و صیفی و مابقی گل و گیاهان زینتی است. 

تقوی گفت: در کشور حدود ۱۲ هزار هکتار گلخانه وجود دارد که در ۹ هزار هکتار آن سبزی و صیفی کشت شده و در بقیه گل و گیاه پرورش می یابد.

مدیرکل دفتر امور گلخانه ها،گیاهان دارویی و قارچ های خوراکی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سالانه ۲ میلیون تن سبزی و صیفی و ۲ میلیارد و ۳۰۰ شاخه گل و گلدان در گلخانه های کشور تولید می شود.

تقوی افزود: ۱۲۰ هزار نفر به طور مستقیم و بیش از ۳۵۰ هزار نفر غیرمستقیم در بخش گلخانه های کشور مشغول کار هستند. 

وی در پایان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از هزار هکتار گلخانه در کشور احداث شده است و ۳۵۰ هکتار دیگر تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.