۰۴ تیر ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۵۸۳۲ ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸دسته : غذا و کشاورزی, گفتگو
۰

عبدالحی معاون آبزی پروری سازمان شیلات با بیان این که دلیل ممنوعیت واردات ماهی تیلاپیا حمایت از تولید داخلی این ماهی بوده است، گفت: تا قبل از شب عید تیلاپیای تولید داخلی به بازار می آید.

حسن صالحی رئیس سازمان شیلات کشور در نامه ای به معاون وزیر کشاورزی خواستار ممنوعیت واردات فیله ماهی تیلاپیا به کشور به مدت ۳ سال از انتهای اردیبهشت سال آینده شد.

حمایت از تولید داخلی ماهی تیلاپیا دلیل ممنوعیت واردات

در همین خصوص حسینعلی عبدالحی معاون آبزی پروری سازمان شیلات در گفتگو با مقاومتی نیوز گفت: اتحادیه تولید کنندگان ماهیان سردآبی اعتقاد داشتند واردات فیله ماهی تیلاپیا تاثیر زیادی بر بازار آن ها دارد، به همین دلیل و برای حمایت از تولید داخلی ماهی تیلاپیا، سازمان شیلات تصمیم گرفت تا واردات فیله ماهی تیلاپیا را به مدت ۳ سال به کشور ممنوع کند.

وی افزود: با توجه به توافقات صورت گرفته با سازمان حفاظت محیط زیست در استان یزد، در نظر داریم بازار داخلی را برای فروش تیلاپیای تولید داخل فراهم بکنیم.

معاون آبزی پروری سازمان شیلات در خصوص تولید ماهی تیلاپیا در کشور گفت: قرار است بخش خصوصیِ مستقر در ۱۰ مزرعه آبزی پروری مرکز تحقیقات بافق یزد، نیاز داخلی ماهی تیلاپیا را تأمین کنند.

بخش خصوصی نیاز داخلی به ماهی تیلاپیا را تامین می کند

وی افزود: شرکت دانش پژوهان پیشگام در سال جاری ۲۰ تن ماهی تیلاپیا را روانه بازار کرد، شرکت دیگری نیز وارد چرخه تولید شده و در حال ذخیره سازی ماهی تیلاپیا برای تامین بازار داخلی تا قبل از شب عید است.

عبدالحی با بیان این که ماهی تیلاپیا در کشور به صورت فیله شده به دست مصرف کننده می رسد، گفت: در استان گیلان امکان فیله کردن این ماهی فراهم است و شرکت خصوصی تولید کننده ماهی تیلاپیا در این استان اقدام به فیله کردن آن می کند.

وی در پایان گفت: فعلا استان یزد برای تولید ماهی تیلاپیا در نظر گرفته شده است و تلاش می کنیم با هماهنگیِ سازمان حفاظت محیط زیست مجوز تولید ماهی تیلاپیا در استان های دیگر را هم بگیریم.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.