۲۷ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۵۱۱۱ ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

عربستان صعودی در راستای چشم انداز توسعه صنعت پتروشیمی به دنبال استفاده از جدیدترین تکنولوژی های این صنعت و افزایش ارزش افزوده تولیدات خود است.

به گزارش مقاومتی نیوز  به نقل از نیپنا، در راستای خیز عربستان برای توسعه صنایع پایین دستی، شرکت سعودی آرامکو عربستان به تازگی اعلام کرد که در نظر دارد فناوری تبدیل حرارتی نفت خام به محصولات شیمیایی (thermal crude-to-chemicals) خود را توسعه دهد و آن را تجاری سازی کند. طرح جدید به گسترش فعالیت شاخه پتروشیمی این شرکت کمک شایانی می کند.

بر اساس اعلام آرامکو، این شرکت توافقنامه پیشبرد یک طرح توسعه ای مشترک (joint development agreement) را با دو شرکت مهندسی آمریکایی سی بی اند آی (CB&I) و شورون لامس گلوبال (CLG) برای ارتقاء مقیاس تولید این تاسیسات و تجاری سازی این فناوری که میزان تولید محصولات شیمیایی و پتروشیمی را تا اندازه چشمگیری افزایش می دهد؛ به امضاء رساند.

بر اساس این گزارش، تکنولوژی یادشده تولیدکننده را قادر می سازد تا با استفاده از یک فرآیند تبدیل مستقیم (direct conversion process) تعدادی از مراحل پالایشی متداول را در فرآیند تولید محصولات شیمیایی و پتروشیمی حذف کند.

امین ناصر، رئیس و مدیر عامل سعودی آرامکو، می گوید: این توافقنامه توسعه مشترک با دو شرکت مطرح مهندسی در حوزه پتروشیمی به ما این امکان را می دهد تا ارزش تولید از هر بشکه نفت را در آینده ای نزدیک به حداکثر برسانیم.

لئون برویان، مدیر اجرایی شرکت شورون لامس گلوبال خاطرنشان کرد: فناوری های فراوری هیدروکربن شورون لامس گلوبال و تکنولوژی کراکر اتیلن شرکت سی بی اند آی در کنار فناوری اختصاصی تبدیل حرارتی نفت خام به محصولات شیمیایی شرکت سعودی آرامکو، سنگ بنای محکمی را برای این طرح توسعه ای مشترک فراهم می آورد.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.