۲۷ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۴۹۵۲ ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷دسته : خبر خارجی, غذا و کشاورزی
۰

میزان تولید گندم در استرالیا در سال جاری به ۲۲ میلیون تن افزایش می یابد و این کشور در تلاش است تا بیش از ۱۶ میلیون تن از آن را صادر نماید.

به گزارش مقاومتی نیوز بررسی وضعیت تولید گندم در استرالیا حکایت از تولید ۲۲ میلیون تنی گندم طی سال جاری در این کشور دارد. در سال جاری میزان تولیدات گندم در این کشور با توجه به میزان بارش های سالانه وضعیت مناسب تری داشته و به زودی برداشت گندم به پایان خود خواهد رسید.

طبق آمار موجود تولید گندم در ایالت ویکتوریای این کشور با افزایش تولید بیشتری مواجه شده است و تحلیلگران بین المللی  COFCO میزان تولید گندم در استرالیا را بین  ۲۰ الی ۲۲ میلیون تن پیش بینی کرده اند.

افزایش حجم صادرات گندم گام بعدی دولت استرالیا

طبق برآوردهای انجام شده میزان صادرات گندم از استرالیا در سال ۲۰۱۶-۱۷ در حدود ۹ میلیون تن بوده است که در سال جاری با توجه به وضعیت تولیدی و بارش مناسب انتظار می رود این میزان به ۱۶ میلون تن نیز افزایش پیدا کند.

از ابتدای ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی تا به حال میزان صادرات گندم استرالیا در حدود ۳.۸ میلیون تن بوده است که نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته کاهش چشم گیری داشته است. با اینحال کارشناسان بازار میزان افزایش صادرات گندم از استرالیا را مختص ماه های فوریه تا مارس برآورد می کنند.

۴ بازار بزرگ مصرفی جهان مقصد اصلی گندم های استرالیایی

قیمت گندم استرالیا به طور میانگین ۲۵ تا ۳۰ دلار در هر تن از قیمت گندم دیگر تولیدکنندگان بزرگ این محصول همچون کشور آرژانتین و دیگر کشورهای حاشیه دریای سیاه بالاتر است. به همین دلیل صادرکنندگان گندم در استرالیا در حال رقابت با محصولات ارزان قیمت تر هستند. در حال حاضر کشورهای فیلیپین، اندونزی، چین و هند بزرگترین مقاصد گندم صادراتی استرالیا محسوب می شوند.

منبع: apk-informجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.