۲۸ مهر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۴۱۳۰ ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

اتحادیه نمایشگاه داران خودرو از اعضا کمک های مردمی دریافت می کند، این در حالی است که تاکنون هیچ گزارشی از میزان پول های دریافتی و نحوه هزینه کرد این مبالغ ارائه نشده و اصلا مشخص نیست که این مبالغ در چه اموری صرف و هزینه شده و این موضوع احتمال فساد مالی را جدی تر می کند.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از پردیس خودرو این روزها اعضای صنف اتحادیه نمایشگاه داران خودرو نسبت به عملکرد این اتحادیه انتقادات جدی دارند. یکی از این مسائل مهم مسئله اخذ دریافت کمک های مردمی از اعضا است. متاسفانه اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در قالب یک فرم رسمی و بر اساس ماده ۷ آیین نامه اجرایی موضوع تبصره یک ماده ۳۱ قانون صنفی در اقدامی قابل تامل از اعضا مبالغی را تحت عنوان کمک های مردمی دریافت می کند.

دریافت کمک های مردمی توسط اتحادیه صنف فروشندگان اتومبیل تهران

در این فرم به صراحت اشاره شده”…با توجه به رسالت و اهداف بلند اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه ها و فروشندگان اتومبیل تهران” این کمک ها دریافت می شود. متن این فرم به نوعی تنظیم شده که رضایت شخص پرداخت کننده تصریح شود و همچنین شخص پرداخت کننده تحت هیچ شرایطی نتواند نسبت به هزینه کرد این مبالغ مطالبه گری کند. در صورتی که اگر این عمل اختیاری و از روی علاقه است نباید مانعی برای سوال در خصوص نحوه هزینه کرد آن وجود داشته باشد. بر این اساس در خصوص این فرم و دریافت کمک های مردمی چند نکته جدی و قابل تامل وجود دارد:

اول اینکه اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل در راستای کدام اهداف بلندپایه اقدام به جمع آوری این مبالغ می نماید در صورتی که هزینه اداره این اتحادیه غیر از حقوق و دستمزد و هزینه های جاری چیز دیگری نیست که این هزینه نیز نسبت به وسعت اتحادیه و حق عضویت دریافتی از اعضا چندان چشم گیر نمی باشد.

دوم اینکه چرا تاکنون هیچ گزارشی از میزان پول های دریافتی و نحوه هزینه کرد این مبالغ ارائه نشده و اصلا مشخص نیست که این مبالغ در چه اموری صرف و هزینه شده که خود این موضوع احتمال فساد مالی را جدی تر می کند. لازم به ذکر است که طبق اظهارات برخی از نمایشگاه داران، محل هزینه کرد این مبالغ ساخت مسجد و مدرسه عنوان شده است.

سوم اینکه طبق اظهارات برخی از اعضا، رفتار اتحادیه نمایشگاه داران با برخی از اعضا به گونه ای است که این افراد گاها ناچار به پرداخت کمک های مردمی می شوند که این موضوع نیز قابل توجه است.

چهارم اینکه با توجه به بروز چنین رفتارهایی، به نظر می رسد عملکرد اعضای اتحادیه نمایشگاه داران بیش از پیش بایستی مورد توجه نهادهای نظارتی قرار گیرد و شفاف سازی لازم در این خصوص صورت پذیرد. عملکرد هیئت مدیره اتحادیه نمایشگاه داران در حالی نیازمند بررسی جدی است که در چند ماه گذشته رئیس اتحادیه به جای پرداختن به موضوعات مربوطه صنفی دائما در حال نشر اظهارات جهت دارعلیه شرکت های واردکننده است.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.