۰۲ فروردین ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۴۰۸۲ ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

سازمان توسعه تجارت ایران با اعلام این که در هشت ماهه نخست سال جاری ۴ میلیارد دلار محصولات کشاورزی صادر شده است، افزود: طی هشت ماهه امسال‌ بهبود عملکرد صادرات غیر نفتی در آبان ماه آشکار شد.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از ایرنا، «محمود بازاری» مدیر کل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی گفت: محصولات لبنی ۳۱ درصد، شیرینی و شکلات ۲۵.۷ درصد، میوه و تره بار ۲۱ درصد، گل و گیاه ۱۴.۳ درصد و صنایع تبدیلی ۱۱ درصد رشد ارزشی داشتند.

به گفته وی، رشد صادرات این بخش در دوره هشت ماهه امسال، نشانه افزایش ظرفیت‌های تولید و همچنین توسعه بازارهای هدف صادراتی است.

بازاری افزود:صادرات محصولات شیرینی و شکلات و فرآورده‌های غلات به لحاظ ارزشی ۲۶ درصد رشد داشتند که نشان دهنده رشد در صادرات محصولاتی نظیر آرد گندم و شیرینی‌ های بدون کاکائو هستیم.

این مقام مسئول ضمن یادآوری رشد صادرات آبزیان در مدت هشت ماهه امسال ( منتهی به آبان) ، افزود: امسال ۲۲۲ میلیون دلار محصولات آبزیان صادر شد، که نسبت به پارسال از لحاظ ارزشی ۲۷ درصد رشد داشت و این افزایش به دلیل ایجاد ظرفیت‌های جدید در حوزه صادرات و بازاریابی و معرفی محصولات این حوزه در بازراهای هدف بود.

وی یادآور شد: صادرات گل و گیاه در هشت ماهه امسال ۳۳۰ میلیون دلار صادر شد که این محصولات به عنوان یکی از اقلام مهم سبد صادراتی بخش کشاورزی در مقایسه با مدت مشابه پارسال از لحاظ ارزشی ۱۴ درصد رشد یافت.

بر پایه آخرین آمار ارایه شده گمرک جمهوری اسلامی ایران، طی هشت ماهه امسال‌ بهبود عملکرد صادرات غیر نفتی در آبان ماه آشکار شد.

مجموع صادرات غیرنفتی ایران در مدت این گزارش به ۲۸ میلیارد و ۴۸۸ میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال به میزان ۱.۲۱ درصد کاهش یافت و این رقم در ماه گذشته ۲.۱۷ درصد بود.

ارزش صادرات غیرنفتی ایران در آبان ماه امسال نسبت به مهرماه یک درصد رشد یافت و همچنین متوسط قیمت هر تن کالای صادراتی نیز در مدت یادشده به ۳۶۳ دلار رسید که ۸.۰۴ درصد افزایش داشت.

براین اساس طی هشت ماهه امسال ( منتهی به آبان ) به میزان ۳۲ میلیارد و ۴۱۹ میلیون دلار انواع کالا وارد کشور شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۷.۵۲ درصد افزایش داشت.

ساماندهی واردات و صادرات از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.