۲۸ مهر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۲۷۲۳ ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

دولت طبق بندی از برنامه ششم توسعه موظف شد تا به منظور مقابله با کم آبی به بازسازی و نوسازی قنوات و احداث سدهای انتقال آب مبادرت ورزد.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از خبرگزاری خانه ملت، براساس این طرح مجلس به دولت به منظور مبارزه با کم آبی به بازسازی و نوسازی قنوات و… تکلیف کرد.

براساس ماده ۳۵ قانون مذکور و بند اصلاح شده آن؛ دولت مکلف است به‌ منظور مقابله با بحران کم‌آبی، رهاسازی حقآبه‌های زیست‌محیطی برای پایداری سرزمین، پایداری و افزایش تولید در بخش کشاورزی، تعادل‌بخشی به سفره‌های زیرزمینی و ارتقای بهره‏‌وری و جبران تراز آب، به‌ میزانی که در سال پایانی برنامه یازده‌ میلیارد متر مکعب شود، اقدامات زیر را به‌ عمل آورد:

الف-افزایش عملکرد در واحد سطح و افزایش بهره‌وری در تولید محصولات کشاورزی با اولویت محصولات دارای مزیت نسبی و ارزش صادراتی بالا و ارقام با نیاز آبی کمتر و سازگار با شوری، مقاوم به خشکی و رعایت الگوی کشت مناسب با منطقه.

ب-توسعه روش‌های آبیاری نوین با بازسازی و نوسازی قنوات، احداث سدهای معیشتی انتقال آب از طریق لوله به مزارع ، اجرای عملیات آب و خاک (سازه‌ای و غیر سازه‌ای)، توسعه آب‌بندها و سیستم‌های سطوح آبگیر حداقل به میزان (۶۰۰.۰۰۰) هکتار در سالجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.