۲۸ مهر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۲۶۵۲ ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

کشور هند قصد دارد همچون کره جنوبی و سنگاپور جزیره ای از مجتمع های پتروشیمی را در بندر کوچی خود بسازد.

به گزارش مقاومت نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی دهیندو (thehindu)، بخش دولتی کود و صنایع شیمیایی تراونکور (FACT) و شرکت توسعه زیرساخت صنعتی کرالا (KINFRA) به تازگی یک تفاهمنامه همکاری (MoU) را برای واگذاری ۱.۹۴ کیلومتر مربع زمین به شرکت کرالا برای ساخت یک پارک پتروشیمی (petrochemicals park) به ارزش ۲۸۰ میلیون دلار به امضاء رساندند.

زمین یادشده از دارایی های شرکت دولتی کود و صنایع شیمایی تراونکور در بندر کوچی هند به شمار می رود و برای مدتی طولانی بی استفاده بوده است.

هدف طرح جدید احداث زیرساخت های پایه برای واحدهای تولیدی به عنوان کمکی خواهد بود که قرار است طرح های توسعه ای شرکت نفت بهارات پترولیوم هند (BPCL) و پالایشگاهای بندر کوچی را پشتیبانی کنند.

هدف این پروژه تولید محصولات پتروشیمی با همکاری شرکایی از کره جنوبی و سنگاپور خواهد بود.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی دفتر رئیس صنایع هند، صنایع کوچک و متوسط نیز فرصت این را دارند تا واحدهایی در پارک پتروشیمی پیشنهادی راه اندازی کنند.

پارک پتروشیمی جدید از سالانه ۵۰۰ هزار تن پروپیلن تولیدی در پالایشگاه کوچی بهره می برد.

بنا بر برنامه ریزی های اولیه، شاخه تولید محصولات بهداشتی۰.۲ کیلومتر مربع از زمین تازه واگذار شده را به خود اختصاص می دهد و تا سال ۲۰۱۹ میلادی در مدار تولید قرار می گیرد. شاخه محصولات شیمیایی ویژه با یک کیلومتر مربع تا سال ۲۰۱۸ عملیاتی می شود. شاخه تولید پلی یورتان و محصولات لاستیکی نیز انتظار می رود با دریافت ۰.۳ کیلومتر مربع زمین تا سال ۲۰۲۲ میلادی به بهره برداری برسد.

منبع : thehinduجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.