۲۸ مهر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۱۱۵۶ ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

بررسی های موسسه جهانی «گرین متریک» نشان می دهد دانشگاه‌های زنجان، کاشان، اصفهان، شیراز، فردوسی مشهد، آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، صنعتی امیرکبیر، گیلان، تهران و الزهرا در فهرست سبزترین‌ دانشگاه های جهان قرار دارند.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از ایران اکونومیست؛ روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، دانشگاه‌های زنجان، کاشان، اصفهان، شیراز، فردوسی مشهد، آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، صنعتی امیرکبیر، گیلان، تهران و الزهرا در فهرست سبزترین‌های جهان قرار گرفتند.

گرین ‌متریک با هدف ارائه چشم‌اندازی فراگیر از شرایط و سیاست‌های در پیوند با محیط‌زیست و توسعه پایدار در دانشگاه‌های کشورهای گوناگون راه‌اندازی شده است.

این رتبه بندی جهانی در نوع خود یگانه و ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاست‌گذاران در محیط‌های دانشگاهی به مسائل زیست‌محیطی و مصرف انرژی است.

محیط و زیرساخت، انرژی و تغییرات اقلیمی، مدیریت پسماند، آب، حمل‌ونقل، و آموزش سنجه‌هایی هستند که در این نظام رتبه‌بندی برای مقایسه موسسه‌ها به‌کار می‌روند.

گفتنی است، منبع داده‌های گرین‌متریک برای ارزیابی موسسه‌ها، بر اساس پرسشنامه‌ای است که به موسسات می‌فرستند.

بر پایه گزارش ۲۰۱۷ «گرین‌متریک» دانشگاه واگنینگ/ Wageningen University & Research» با بیشترین امتیاز، سبزترین موسسه جهان است و دانشگاه ناتینگهام، داشگاه کالیفرنیا دیویس، دانشگاه های بردفورد، آکسفورد و کنتیکت در رتبه های بعدی قرار دارند.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.