۲۸ مهر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۱۱۱۶ ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

معظمی معاون وزیر صنعت با بیان اینکه در صنعت دفاعی توانسته ایم موفق عمل کنیم، چرا که اولا نیاز ملی بوده و ثانیا افرادی همچون شهید تهرانی مقدم ها بر روی کار متمرکز شدند، گفت: اگر در صنعت خودرو نیز همین گونه عمل کنیم موفق خواهیم شد.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از پردیس خودرو، دکتر منصور معظمی، معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان ایدرو با اشاره به اینکه طی دهه های گذشته دولت ها همواره تلاش کرده اند تا استراتژی صنعتی تدوین و توسعه صنعتی را در دستور کار قرار دهند گفت:‌ در زمان آغاز مسئولیت بنده در ایدرو بعد از بررسی تمامی استراتژی های صنعتی 5 حوزه نفت، خودرو، حمل و نقل، صنایع نوین و پیشرفته و تربیت نیرو در اولویت سیاست ها قرار گرفت.

وی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پردیس خودرو با بیان اینکه برنامه ایدرو حرکت بر اساس همین اولویت ها است گفت: تلاش ما این است که با توجه به امکانات مالی،‌ نیروی انسانی در این راه٬ تولید داخلی را رونق و توانمند سازیم.

کمبود تمرکز در بخش تحقیق و توسعه 

معظمی در پاسخ به این سوال که چرا علی رغم صرف هزینه های مختلف در صنعت خودروسازی ولی نتوانسته ایم، خودروساز شویم، اظهار داشت: اینکه خودروسازی طی دهه های گذشته اولویت در صنعت بوده است٬ اشتباه عمل نکرده ایم. ولی اگر از همان روز اول در صنعت خودرو بر روی بخش تحقیق و توسعه و طراحی تمرکز می کردیم امروز می توانستیم همچون خودروسازهای بزرگ دنیا خودروساز باشیم.

عدم تدوین استراتژی صنعتی درست در صنعت خودروسازی

وی در تبیین علت عقب افتادگی در صنعت خودروسازی خاطر نشان کرد:‌ یکی از اصلی ترین علل٬ عدم ثبات مدیریتی در صنعت خودروسازی است. از انجا که علی رغم همه تلاش ها٬ استراتژی صنعتی اجماع شده ای تدوین نشده است، لذا با تغییر دولت ها و مدیران سیاست ها نیز تغییر پیدا کرده است.

صنعت خودروسازی نیاز به تهرانی مقدم ها دارد

معظمی با مقایسه صنعت خودرو با صنایع دفاعی گفت: در صنعت دفاعی توانسته ایم موفق عمل کنیم. چرا که اولا نیاز ملی بوده و ثانیا افرادی همچون شهید تهرانی مقدم ها بر روی کار متمرکز شدند و در چارچوب یک ثبات مدیریتی توانستند کار را به نتیجه برسانند. اگر در صنعت خودرو نیز همین گونه عمل کنیم موفق خواهیم شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابزار خرسندی نسبت به نگاه وزیر محترم صنعت تصریح کرد: جای بسیار خوشحالی و امیدواری است که فردی مانند آقای شریعتمداری بر روی تدوین استراتژی صنعتی مدون تاکید دارند و به دنبال این هستند که سمت و سوی صنعت خودروسازی را مشخص کنند.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.