۲۸ مهر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۰۹۱۶ ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

در حالی که ۵ سال پیش هیچ شهری از ایران تحت پوشش شبکه نسل چهارم اینترنت نبود و تنها دو یا سه شهر تحت پوشش شبکه نسل سوم بود، امروز هزار و دویست شهر زیر پوشش نسل سوم و ۷۴۲ شهر زیر پوشش نسل چهارم هستند.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات گفت: بیش از 800 شهر زیرپوشش شبکه نسل چهارم قرار دارد که تا پایان ماه به 900 شهر می رسد و می توان گفت در دهه فجر همه شهرهای کشور زیر پوشش نسل سوم و چهارم شبکه تلفن همراه قرار می گیرند.

وی ادامه داد: ۱۰۰ میلیون دستگاه گوشی و‌ تبلت فعال در کشور وجود دارد که 42 میلیون کاربر به خدمات پهن باند دسترسی دارند.

برای معرفی نسل های تلفن همراه از حرف «جی» استفاده می شود و کاربرد اصطلاحاتی همچون نسل دوم، سوم و چهارم اکنون رایج است.

چهارم اردیبهشت ماه امسال نیز وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم گفت: اکنون ظرفیت شبکه انتقال کشور از ۹۰۰ گیگابایت ابتدای دولت یازدهم با رشدی ۱۱ برابری به ۱۰ هزار گیگابایت رسیده است.

«محمود واعظی» یادآوری کرد در آغاز دولت یازدهم یک یا 2شهر کشور دارای نسل سوم تلفن همراه بودند که اکنون به 900 شهر رسیده است.

واعظی ادامه داد: در ابتدای دولت یازدهم نسل چهارم تلفن همراه نیز در هیچ شهری از شهرهای ایران وجود نداشت در حالی که اکنون ۷۴۲ شهر به این نسل جدید تلفن همراه مجهز شده اند و بیش از ۲۷ هزار روستای کشور اینترنت دارند.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.