۲۸ مهر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۰۷۵۱ ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

وزیر سابق راه و شهرسازی به انتقادات رییس‌جمهوری درباره مسکن مهر واکنش نشان داد و از روحانی خواست آمار و ارقام عملکرد ۵ ساله دولت یازدهم و دوازدهم در مورد تعداد مسکن‌های احداث‌شده را به مردم ارائه دهد.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از تسنیم، علی نیکزاد وزیر سابق راه و شهرسازی در متنی به اظهارات حسن روحانی رییس‌جمهور وقت، درباره مسکن مهر پاسخ داد:

اگر واقعاً به گفته‌شان ایمان دارند و ساخت مسکن پول نمی‌خواهد و بدون پول می‌توانید مسکن بسازید چرا در عرض 5 سال که از دولت می‌گذرد مسکن را برای مردمِ نیازمند که کمرشان زیر بار اجاره‌بها خم می‌شود نساخته‌اید؟ اگر ساخته‌اید چرا به مردم گزارشی نمی‌دهید؟

اگر واقعاً در ۷۲.۰۰۰ هکتار بافت فرسوده و کهنه اقداماتی را انجام داده‌اید چرا اطلاع‌رسانی نمی‌کنید؟ چرا افتتاح نمی‌کنید؟

آیا زمان آن نرسیده است که آمار و ارقام عملکرد ۵ ساله به مردم در مورد تعداد مسکن‌های احداث‌شده داده شود؟

اما به نظرم و باز تأکید می‌کنم در مورد مسکن مهر اطلاعات غلط به رئیس‌جمهور می‌دهند؟ چون از 4.3 میلیون واحد مسکن شهری و روستایی فقط 350 هزار واحد در شهرهای جدید ساخته شده است.

الباقی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و خود مالک (زمین متعلق به مردم بوده است) و بافت فرسوده احداث گردیده است بنابراین دولت به‌جای تکمیل و افتتاح 350 هزار واحد نیمه‌تمام فرافکنی نکند.

آقای رئیس‌جمهور، نقدینگی بالغ بر 850 هزار میلیارد تومان در دولت جناب‌عالی افزایش یافته و از 492 هزار میلیارد تومان اول دولتتان به 1 میلیون و 350 هزار میلیارد تومان امروز رسیده است لااقل بفرمایید این نقدینگی کجا هزینه شده است در تولید در مسکن، در کشاورزی، کجا؟

اما اگر ۱۰ میلیارد دلار در عرض هشت سال به مسکن ۱۶ میلیون ایرانی عزیز در شهر و روستا تسهیلات داده شده است از اول دولت یازدهم تا الآن بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان اقساط مسکن مهر را وصول کردید و این پول برای بانک مسکن دو درصد تمام‌شده است، اموراتتان را با تسهیلات جمع شده مسکن مهر می‌گذرانید؟ انصاف خوب است.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.