۲۹ دی ۱۳۹۶

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۰۱۷۵ ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷ دسته : دیگر رسانه‌ها, نفت و انرژی
۰

مجموعه پتروشیمی بروج ۴ امارات قرار است تا سال ۲۰۲۳ میلادی ظرفیت تولید پلیمر این شرکت در امارات متحده عربی را از رقم فعلی چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تن، به ۱۰ میلیون تن در سال افزایش دهد.

 به گزارش مقاومت نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی آی سی آی اس (ICIS)، احمد عمر عبدالله، مدیر عامل شرکت پتروشیمی بروج امارات، در تاریخ ۲۸ نوامبر عنوان کرد: مجموعه پتروشیمی بروج ۴ به عنوان یکی از برترین پروژه های ما، ظرفیت سالانه تولید پلیمر شرکت بروج در امارات را تا سال ۲۰۲۵-۲۰۳۰ میلادی به بیش از دو برابر افزایش می دهد.

وی در حاشیه دوازدهمین نشست سالانه انجمن تولیدکنندگان صنایع شیمیایی و پتروشیمی خلیج فارس (GPCA) در دبی، در گفتگو با آی سی آی اس خاطرنشان کرد: سرمایه هنگفتی در طرح مجموعه پتروشیمی بروج ۴ هزینه می شود و بدین ترتیب قادر خواهیم بود تا با بهره گیری از فناوری های نوین، محصولاتی جدید و پیشگامانه تولید کنیم.

بر اساس این گزارش ، شرکت بروج حاصل سرمایه گذاری مشترک گروه پتروشیمی بوریالیس اتریش و شرکت ملی نفت ابوظبی به شمار می رود. بر اساس اعلام این شرکت در ماه ژوئیه، مجموعه بروج ۴ قرار است تا سال ۲۰۲۳ میلادی ظرفیت تولید پلیمر این شرکت در امارات متحده عربی را از رقم فعلی چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تن، به ۱۰ میلیون تن در سال افزایش دهد. این طرح توسعه ای قرار است به طور یکپارچه در مجاورت پالایشگاه تکریر به بهره برداری برسد.

عبدالله افزود: بروج ۴ سقف تولید سالانه ما را تا سال ۲۰۲۵ میلادی از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تن فعلی به بیش از دو برابر افزایش می دهد. با تکمیل مطالعات پیش امکان سنجی (pre-feasibility studies) و عملیات مهندسی پایه مقدماتی (FEED) که در حال حاضر در جریان است؛ انتظار می رود به زودی شاهد پیشرفت این طرح باشیم.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.