۲۸ مهر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۴۰۱۲۲ ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به آغاز برداشت ماهی درقفس از دریاچه سد رئیسعلی دلواری گفت: انتظار می رود تا پایان سال ۶ هزار تن ماهی از این طرح برداشت شود.

به گزارش مقاومتی نیوز یکی از پروژه هایی که ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به وزرات جهاد کشاورزی ابلاغ کرده و در چارچوب قانون برنامه ششم توسعه نیز قرار دارد، توسعه آبزی پروری و پرورش ماهی در قفس به میزان ۵۰ هزار تن در کشور است.

بدین منظور سازمان شیلات، دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان را برای توسعه آبزی پروری در قفس تعیین کرده و برای آبزی پروران تسهیلاتی اختصاص داده است.

آغاز برداشت ماهی درقفس از دریاچه سد رئیسعلی دلواری

در همین خصوص شنبه هفته جاری مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: نخستین برداشت از طرح ماهی درقفس در دریاچه سد رئیسعلی دلواری درشهرستان دشتستان آغاز شده است.

عباسعلی زنده بودی افزود: پیش بینی می شود از این طرح در سال بیش از ۶ هزار تن ماهی پرورشی برداشت شود، همچنین در این طرح ۱۲ قفس پرورش ماهی نصب و در این قفس ها بچه ماهی سوف دریایی یا سی باس آسیایی ذخیره شده است.

وی با اشاره به اشتغالزایی ۱۸۶ نفره این پروژه اظهار کرد: این طرح ظرفیت پرورش ۲۵ میلیون قطعه بچه ماهی و تولید ۶ هزار تن ماهی در سال دارد که امروز برداشت ۵۰ تن آن آغاز شده است.

اشتغالزایی ۵۰۰ نفره طرح ماهی در قفس دردشتستان

مدیرکل شیلات استان بوشهرگفت: برای اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در پشت سد رئیسعلی دلواری ۹۶۶ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که از این میزان ۶۶۵ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی به صورت تسهیلات بانکی تامین شده است[۱] .

گفتنی است ظرفیت تولید ماهی در این پروژه سالیانه ۱۰ هزار تن است و با اجرای کامل این طرح پیش‌ بینی می ‌شود 500 شغل مستقیم ایجاد می شود.

با توجه به اینکه تولید ماهی در قفس یکی از راه های مصرف بهینه آب در پرورش ماهی است، ضروری است این مهم با جدیت توسط سازمان شیلات و وزارت کشاورزی پیگیری شده تا برنامه های طراحی شده اجرایی شده و اهداف محقق گردد.

پینوشت:

[۱] خبرگزاری ایرنا، کد خبر: 82748682جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.