۲۸ مهر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۳۹۹۳۹ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱دسته : گفتگو, نظام مالی
۰

حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به تخلف برخی بانک ها در ارائه تسهیلات ازدواج، گفت: وام ازدواج در سال آتی باید افزایش یابد.

حسین‌علی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مقاومتی نیوز با بیان اینکه در خصوص وام ازدواج چند نکته وجود دارد، گفت: نکته اول اینکه دولت بایستی از طریق بانک مرکزی به عملکرد بانک‌ها در این زمینه رسیدگی کند چرا که برخی از آن ها در انجام تکالیف خود درست عمل نمی‌کنند و باید با آن ها برخورد شود.

وام ازدواج به عنوان تنها سیاست عمومی حمایت از ازدواج باید افزایش یابد

حاجی دلیگانی ادامه داد: نکته دوم مربوط به تعداد سالی است که زوجین بعد از ثبت عقد خودشان فرصت دارند تا وام ازدواج دریافت کنند؛ در حال حاضر آن ها یکسال فرصت دارند که باید به دو الی سه سال ارتقاء یابد تا زوج‌های جوان با فرصت بیشتری بتوانند برای دریافت تسهیلات ازدواج اقدام کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه افزود: نکته سوم اینکه میزان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج باید در سال آینده افزایش یابد تا ان شاء الله وام مذکور که تنها سیاست عمومی کشور در این زمینه است، بتواند مقدار بیشتری از هزینه‌های تشکیل زندگی را در برگیرد.

بررسی تعهدات بانک مرکزی یکی از محورهای طرح تفحص از  بانک مرکزی است

این نماینده مجلس در خصوص پیگیری استفاده بانک‌ها از سپرده‌های جاری در اعطای وام ازدواج نیز بیان داشت: در سه هفته گذشته طرح تفحص از بانک مرکزی (که یکی از محورهای آن بررسی تعهدات بانک مرکزی است) تهیه و تحویل هیات رئیسه شد و در حال طی فرآیند خودش است که به زودی در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: امیدواریم این طرح به زودی به تصویب برسد و بتوانیم این موضوع را در جایگاه نظارتی مجلس شورای اسلامی بررسی کنیم و با افرادی که در این زمینه به وظایف خودشان عمل نکرده‌اند برخورد قانونی کنیم و نتایج آن را به استحضار مردم شریف ایران برسانیم.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.