۲۸ مهر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۳۸۳۵۷ ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶دسته : تولید و اشتغال, خبر خارجی
۰

شرکت خودروسازی رنو فرانسه و کشور پاکستان در زمینه راه اندازی خط تولید جدید ساخت خودرو در بندر کراچی پاکستان به توافق رسیده اند و یک گروه سرمایه گذاری عربی نیز در این پروژه با شرکت رنو همکاری می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد مقاومتی شرکت خودروسازی رنو فرانسه به تازگی با کشور پاکستان در زمینه راه اندازی خط تولید جدید به منظور ساخت خودرو در این کشور به توافق رسیده است.

پیش از این شرکت رنو فرانسه با شعبه قندهار شرکت نیسان ژاپن برای راه اندازی خط تولید مشترک خودرو در پاکستان وارد مذاکره شده بود که این توافق در نهایت شکل نگرفت و هفته گذشته مذاکرات دو شرکت پایان یافت.

در ادامه شرکت رنو توانست با همکاری یک شرکت سرمایه گذاری عربی با نام الفتَیم به توافق برسد و برای سرمایه گذاری در راه اندازی خط تولید جدید ساخت خودرو در پاکستان به توافق برسد.

بر اساس توافق شرکت رنو، گروه سرمایه گذاری الفتَیم و کشور پاکستان قرار است یک خط تولید جدید برای ساخت خودروهای رنو در بندر کراچی کشور پاکستان راه اندازی شود. با اینحال دولت پاکستان باید بعد از بررسی های جزئیات قرارداد بین شرکت رنو و گروه الفتیم این قرارداد را تصویب نماید.

بخش عمده خودروهای تولیدی در این خط تولید جدید قرار است به صورت مونتاژ ساخته شود. انتظار می رود راه اندازی این خط تولید جدید از سوی شرکت رنو در اواخر سال آینده میلادی به اتمام برسد و اولین خودروهای ساخت داخل در سال ۲۰۱۹ میلادی روانه بازار پاکستان شوند.

تا به حال جزئیات بیشتری در زمینه میزان سرمایه گذاری شرکت رنو و گروه سرمایه گذاری الفتیم در بندر کراچی به منظور راه اندازی خط تولید خودرو و یا ظرفیت تولید خودرو در این خط تولید منتشر نشده است.

پاکستان در تلاش است تا از طریق قراردادهای سرمایه گذاری خارجی و ایجاد خطوط تولید خودرو جدید به میزان تولید خودرو در کشور بیفزاید و در این راستا شرکت های متعددی از کشورهای چین، کره جنوبی و حتی لائوس نیز برای راه اندازی خط تولید خودرو جدید ابراز تمایل نموده اند.

منبع: پایگاه خبری داونجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.