۲۷ مهر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۳۷۷۵۸ ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به تولید ۵۲۳ هزار تنی محصولات کشاورزی در این استان گفت: ۳ هزار هکتار از اراضی یزد زیر کشت پاییزه جو رفت.

به گزارش مقاومتی نیوز محمد علی حاتمی زاده روز چهارشنبه درحاشیه بازدید از مزارع گندم و جو ابرکوه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی حفظ سطح زیر کشت مورد نظر است، افزود: تلاش می شود با بذرگواهی شده تولید را در واحد سطح افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان ‌های ابرکوه ، خاتم، و بهاباد از مناطق عمده کاشت جو استان است، افزود: امسال سازمان جهاد کشاورزی استان بیش از 170تن بذر گواهی شده از رقم نصرت و 800 تن کود شیمیایی فسفاته ، ازته و پتاسه برای کشت به موقع به کشاورزان اختصاص داده است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه متوسط تولید محصول جو در اراضی استان را ۲ هزار و ۹۰۰ کیلوگرم تا سه تن در هکتار بیان کرد و یادآور شد: در سال زراعی گذشته بیش از ۹ هزارتن محصول جو از مزارع استان برداشت شد و به مصارف دامداری های استان رسید.

وی ادامه داد: با هدف افزایش عملکرد در واحد سطح پنج هزار مترمربع پروژه بهبود مدیریت مزرعه و ایجاد مزارع تحقیقی و ترویجی ،نمایشی و مشارکتی در مزارع استان اجرا خواهد شد.

حاتمی زاده اضافه کرد: کار نظارت برکاشت ، داشت و برداشت توسط کارشناسان مدیریت ها و مراکز خدمات جهاد کشاورزی شهرستان ها انجام می شود و بیش از چهار هزار و۵۰۰ بهره بردار کشاورز در این زمینه فعالیت می کنند.

این کارشناس ارشد سازمان کشاورزی استان تاکید کرد: از ۱۱۸هزار هکتار اراضی حاصلخیز که به کاشت محصولات کشاورزی اختصاص دارد، ۳۶ هزار هکتار آن مربوط به کاشت گیاهان زراعی است که از این میزان ۵۲۳ هزارتن محصولات تولید می شود.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.