۲۷ مهر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۳۷۴۹۹ ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

معاون بنیاد مسکن انقلاب از تخریب ۱۰۰ درصدی ۱۵۵۰۰ واحد مسکونی شهری و روستایی بر اساس جدیدترین بررسی‌های انجام شده خبر داد و گفت: از هفته آینده بازسازی و نوسازی واحدهای آسیب‌دیده آغاز می‌شود.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از تسنیم عزیز الله مهدیان معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با یادآوری این‌که تا دیروز بر اساس بررسی‌های انجام‌شده حدود 12 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی استان کرمانشاه به دلیل زلزله به‌صورت کامل تخریب‌شده بودند، اظهار کرد:‌ مطابق جدیدترین بررسی انجام‌شده توسط کارشناسان بنیاد مسکن حدود 15500 واحد مسکونی شهری و روستایی در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه به‌صورت 100 درصد تخریب‌شده‌اند.

وی تصریح کرد: به‌طوری کلی بیش از 30 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی بین 30 تا 100 درصد دچار خسارت شده‌اند.

مهدیان افزود:‌ با کمک 5 استان حدود 100 کارشناس ظرف یک هفته خانه به خانه میزان خسارت‌ واردشده به 70 تا 80 هزار واحد مسکونی را محاسبه می‌کنند.

معاون بنیاد مسکن گفت: پس از بررسی و تعیین میزان خسارت به واحدهای مسکونی، بلافاصله از هفته آینده بازسازی و نوسازی واحدهای آسیب‌دیده آغاز می‌شود.

مهدیان یادآور شد: مردم می‌توانند در شهرها، خود تعمیری واحدها را انجام دهند که پس از محاسبه خسارت‌ها مبالغ هزینه شده به آن‌ها پرداخت خواهد شد.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.