۰۳ بهمن ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۳۳۹۲۱ ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۸دسته : تولید و اشتغال, خبر
۰

سایپا میزان صادرات قطعات خودرو به کشورهای اروپایی را سالانه ۱۴ درصد افزایش داده است. عمده بازارهای صادراتی قطعات گروه سایپا کشورهای ایتالیا و روسیه هستند.

به گزارش مقاومتی نیوز بر اساس سیاست های جدید گروه خودروسازی سایپا جهت تمرکز بر صادرات قطعات OEM و OES (رادیاتور، رینگ، فنر، قطعات ریخته گری، شیشه و قطعات بدنه) با تاکید بر حوزه های مزیت دار کشور در زمینه تولید قطعات خودرو، طی سال های اخیر صادرات قطعات از این شرکت به بازارهای اروپایی به طور میانگین سالانه ۱۴ درصد افزایش یافته است.

لازم به ذکر است هدف قطعات صادراتی سایپا کشورهایی چون ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، آلمان، روسیه، اکراین، آذربایجان، یونان و … است. که در این میان سهم دو کشور ایتالیا و روسیه بیشتر از سایر کشورهاست.

سهم بازارهای جهان از محصولات سایپا

در حال حاضر سهم بازارهای اروپایی از کل صادرات قطعات و مجموعه های سایپا به ۵۰ درصد رسیده و مابقی محصولات تولیدی توسط این شرکت به بازارهای آسیایی و آفریقایی از جمله مصر، عراق، سوریه، الجزایر، افغانستان و … صادر می شوند.

گفتنی است میزان کل صادرات محصولات سایپا در سال ۸۹ حدود ۴۳ هزار دستگاه خودرو بوده است و در سال ۹۵، با افزایش ۳۶۵ درصدی به میزان ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو رسیده است.

بر اساس هدف گذاری انجام شده، این گروه خودروسازی در سال ۱۴۰۴ باید به صادرات یک میلیون دستگاه خودرو در سال به ازای تولید سه میلیون دستگاه برسد.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.