۳۰ تیر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۳۲۰۲۰ ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷ دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

طی مراسمی با حضور محمدی گلپایگانی رییس دفتر رهبر انقلاب، دکتر مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و جمعی از مسئولین کشوری، ۱۳۰ مدرسه بنیاد برکت با بیش از ۷۰۰ کلاس درس در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته کشور افتتاح گردید.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت طی این مراسم در آغازین روزهای‌ سال تحصیلی جدید، تعداد ۱۳۰ مدرسه‌ برکت با بیش از ۷۰۰ کلاس درس را در سراسر کشور آماده‌‌ بهره‌برداری نموده است تا به عنوان هدیه‌‌ مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» به دانش‌آموزان عزیز مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌، در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار ‌گیرد. با احتساب ۱۳۰ مدرسه جدید تعداد مدارس بهره‌برداری شده‌ برکت به ۹۳۰ عدد می‌رسد و تا یک ماه آینده، شاهد افتتاح هزارمین مدرسه‌ برکت خواهیم بود.

ساخت مدارس بركت بر مبنای اعلام نیاز مناطق آموزش و پرورش استان‌ها و با اولويت مناطق محروم‌تر‌ و نيازمندتر انجام می‌گيرد. همچنین بنیاد برکت برای تأمین و توسعه‌ فضای مناسب، ایمن و استاندارد تحصیلی و ارتقای عدالت آموزشی برای دانش‌آموزان این مناطق، با وزارت آموزش و پرورش در تعامل مستمر است و تاکنون قرارداد ساخت ۱۳۵۷ مدرسه با ۸۰۰۰ کلاس درس و ظرفيت پذیرش ۱۷۷ هزار دانش‌آموز را با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان در ۳۱ استان کشور منعقد کرده است

بنیاد برکت بازوی محرومیت زدایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت براساس ویژگی‌ عدالت‌محوری اقتصاد مقاومتی و توزیع متناسب و عادلانه‌‌ امکانات در مناطق محروم تمامی استان‌ها، به ارائه خدمات زیربنایی و عمرانی به محرومان اهتمام ویژه‌ای دارد. مدرسه‌سازی یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین فعالیت‌های زیربنایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور است.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)در زمینه‌ توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی، توسعه‌ زیرساخت‌ها و امور زیربنایی و عمرانی، مدرسه‌سازی، ساخت مراکز فرهنگی مذهبی، مسکن محرومین، بیمارستان و مراکز بهداشت و درمان، ارائه خدمات سلامت الکترونیک، خدمات بیمه، مالی و حمایتی در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور تاکنون اقدامات گسترده‌ای را انجام داده است.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.