۳۰ تیر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۳۱۸۲۳ ۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳ دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

به گفته ی رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تولیدات کشاورزی از سال ۹۲ تا سال ۹۶ از ۹۷ میلیون تن به ۱۱۸ میلیون تن رسیده و در بخش تولید به ۸۰ درصد خود کفایی دست یافته ایم.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از صدا و سیما، اسکندر زند رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی اظهار داشت: در حوزه تولید محصولات کشاورزی موفقیت‌های خوبی داریم، در بازار میوه‌های مرغوب با قیمت‌های مناسب عرضه می‌شود، تولیدات  کشاورزی از ۹۷ میلیون تن به ۱۱۸ میلیون تن رسیده است و در بخش تولید به ۸۰ درصد خود کفایی دست یافته ایم.

زند تصریح کرد: برای افزایش بهره وری در حوزه‌های مختلف تلاش می‌کنیم حوزه‌های تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی را توسعه دهیم و بهتر از پیش پاسخگوی نیازهای این حوزه باشیم.

لزوم تقویت زنجیره های تولید در جهت افزایش حجم صادرات

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: زنجیره تولید در کشاورزی قابلیت توسعه بیشتری را دارد و برای مرحله پس از تولید نیازمند مجموعه‌ای از سرمایه گذاری‌ها هستیم که یکی از آن‌ها ایجاد و تقویت زیرساخت‌های لازم در این حوزه است.

زند، تقویت سیستم حمل و نقل، سردخانه ها، بازار و همچنین تعاونی‌های تولیدی حوزه کشاورزی را از دیگر زیرساخت‌های لازم این حوزه دانست و گفت:یکی دیگر از برنامه‌های بسیار مهم وزارت جهاد کشاورزی که در چهار سال گذشته به شدت پیگیری شده پرداختن به مرحله پس از تولید و تقویت آن است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: مسائل پس از تولید، همیشه جزء پیچیده‌ترین موارد بوده و در دنیا در دست طبقه کشاورزان و اتحادیه هاست، چون از سودی که پس از تولید حاصل می‌شود، بخش مهمی از آن عاید خود کشاورزان خواهد شد.

وی تصریح کرد: در خیلی از محصولات امکان افزایش صادرات را داریم، اما اینکه در کدام بخش‌ها موفق بوده یا نبوده ایم، بستگی به میزان تقاضا دارد چرا که در برخی بخش‌ها تقاضا مناسب‌تر و به استانداردهای موجود ما نزدیک‌تر است.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.