۳۰ تیر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۳۱۲۰۵ ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲ دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

مجری طرح چغندرقند و شکر وزارت جهاد کشاورزی، سیاست‌های حمایت از تولید چغندرقند پاییزه در سال زراعی ۹۷ – ۹۶ را اعلام کرده و گفت: به ازاء هر هکتار ۱۰ میلیون ریال تسهیلات مورد نیاز در قالب کمک های فنی و اعتباری برای تولید این محصول تامین و پرداخت می شود.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا یزدانی با تشریح سیاست‌های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی از تولید چغندرقند پائیزه در سال زراعی ۹۷–۹۶ اظهار داشت: به منظور افزایش بهره وری آب (توسعه آبیاری میکرو و تغییر آرایش کشت) به ازاء هر هکتار ۱۰ میلیون ریال، تسهیلات مورد نیاز در قالب کمک های فنی و اعتباری تامین و پرداخت می شود.

وی تامین تسهیلات بانکی سرمایه در گردش چغندرقند پائیزه به ازاء هر هکتار ۵۰ میلیون ریال و همچنین تامین و پرداخت حدود ۵۰ درصد یارانه بذر را از دیگر سیاست‌های حمایت از چغندر قند پائیزه عنوان کرد و افزود: تامین دستگاههای کارنده‌ دقیق کار و ست کامل برداشت با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت و یارانه دار در دستور کار قرار دارد.

یزدانی با اشاره به برنامه ریزی برای تأمین و تدارک به موقع نهاده ها به ویژه بذور مورد نیاز کشاورزان گفت: با مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی برای تخصیص تسهیلات با کارمزد ۴ درصدی به منظور تامین ادوات و ماشین آلات تخصصی چغندرقند هماهنگی شده است.

مجری طرح چغندرقندو شکر وزارت جهاد کشاورزی از تامین اعتبارات لازم برای خدمات پشتیبانی از طرح، بویژه تامین خودرو اجاره ای در استان ها خبر داد و خاطرنشان کرد: هماهنگی با انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر برای اختصاص جایزه تحویل چغندرقند انجام شده است.

وی اعلام به موقع قیمت تضمینی چغندرقند پائیزه متناسب با قیمت تمام شده آن را برای توسعه و پایداری تولید این محصول ضروری برشمرد و عنوان کرد: سایت‌های الگویی با به کارگیری روش های نوین در زراعت چغندرقند زیر نظر موسسه تحقیقات چغندرقند ایجاد و همچنین دوره‌های آموزش تئوری و عملی ویژه کارشناسان ذیربط و بهره برداران برگزار می‌شود.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.