۳۰ تیر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۳۱۰۵۹ ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰ دسته : تجارت و ارز, خبر
۰

جنگ داخلی در بسیاری از مناطق شهری سوریه پایان یافته و مراحل توسعه و بازسازی این کشور آغاز شده است. در همین راستا سوریه چندین ژنراتور تولید برق از شرکت مپنای ایران خریداری کرده است.

به گزارش مقاومتی نیوز طبق اعلام راشاتوی از خبرگزاری رسمی دولت سوریه، این کشور به منظور تولید برق شهر حلب که به دلیل جنگ داخلی بخش های زیادی از آن ویران شده است، از ایران ژنراتور تولید برق خریداری می کند.

این قرارداد خرید ژنراتور تولید برق در جریان سفر آقای زهیر الخربوتلی وزیر برق سوریه به تهران، با گروه مپنا از طرف ایران منعقد شده است.

این قرارداد بالغ بر ۱۳۰ میلیون یورو ارزش دارد و طبق آن گروه مپنا یک ژانراتور تولید برق با ظرفیت ۱۲۵ مگاوات را برای استفاده در شهر حلب به سوریه تحویل می دهد.

علاوه بر این سوریه اعلام کرده است که تفاهم نامه های دیگری برای خرید ۵ ژنراتور تولید برق دیگر برای استفاده در منطقه ساحلی لاتاکیا با گروه مپنا منعقد نموده است. در این منطقه قرار است یک نیروگاه تولید برق با ظرفیت ۵۴۰ مگاوات ساخته شود.

وزیر برق سوریه پیش از این نیز در سخنانی گفته بود که سوریه و ایران می توانند در بخش های اقتصادی مختلف همچون ساخت نیروگاه های تجدیدپذیر مانند نیروگاه خورشیدی و بادی مشارکت هایی داشته باشند.

در حال حاضر به نظر می رسد که جنگ داخلی در بسیاری از مناطق شهری کشور سوریه پایان یافته و مراحل توسعه و بازسازی این کشور آغاز شده است. در چنین شرایطی ایران می تواند نقشی مهم در بازسازی شهر های سوریه داشته باشد. صادرات ژنراتور تولید برق از سوی شرکت مپنا اولین گام حضور ایران در توسعه و بازسازی سوریه است و لازم است گام های دیگری نیز در این راستا برداشته شود.

صادرات خدمات فنی و مهندسی و محصولات تولیدی ایران به سوریه علاوه بر رفع نیاز این کشور میتواند مزایای زیادی برای تولیدکنندگان ایرانی داشته باشد و به رونق تولید و اشتغال در داخل کشور کمک نماید.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.