۲۸ خرداد ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۳۰۴۰۹ ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲ دسته : خبر خارجی, راه و ساختمان
۰

دولت ترکیه بر خانه های اجاره ای ثبت نشده جریمه های سنگینی وضع نموده است. این منازل علاوه بر اینکه اثرات نامناسبی را بر بازار مسکن کشورها می گذارند، موجب ایجاد شرایط مناسب برای اعمال مجرمانه می گردند. حاصل اجرای این سیاست درآمد ۲۹۰ میلیون دلاری در کمتر از ۹ ماه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد مقاومتی در کشور ترکیه برای منازل مسکونی که بدون ثبت اجاره داده می شوند، جریمه های سنگینی در نظر گرفته شده است.

کسب درآمد از اجاره چند روزه آپارتمان به افراد و توریست ها در ترکیه رواج دارد و دولت این کشور به منظور ساماندهی بازار مسکن و برای جلوگیری از اقدامات خلاف احتمالی در این آپارتمان ها، صاحبان خانه را موظف به ثبت خانه اجاره ای خود نموده و برای متخلفین جریمه سنگینی در نظر گرفته است.

در صورتی که خانه های اجاره ای در سامانه های دولت این کشور ثبت گردند، سوابق و نام و نشان صاحب خانه و فرد اجاره کننده به طور کامل ثبت می شود و در آینده در صورت هرگونه تخلف، امکان پیگیری بعدی وجود دارد. در صورتی که این امکان برای خانه های اجاره ای ثبت نشده فراهم نیست.

طبق اعلام منابع دولتی ترکیه، در کمتر از ۹ ماه ابتدایی سال جاری دولت ترکیه از محل جریمه منازل اجاره ای ثبت نشده بیش از ۱۰ میلیون لیر معادل ۲۹۰ میلیون دلار درآمد کسب کرده است. این درآمد از جریمه بیش از ۱۶۸۳ آپارتمان بدست آمده است.

خانه های اجاره ای موقت علاوه بر اینکه اثرات نامناسبی را بر بازار مسکن کشورها می گذارند، موجب ایجاد شرایط مناسب برای اعمال مجرمانه می گردند. از این رو یکی از مهم ترین دغدغه های دولت ترکیه در بخش مسکن مقابله با رواج خانه های اجاره ای موقت ثبت نشده است.

شهر استانبول ترکیه یکی از شهرهایی است که خانه های اجاره ای موقت و چند روزه در آن رواج قابل توجهی دارد. دولت ترکیه برای مقابله با این منازل علاوه بر اخذ جریمه، آن ها را در لیست قرمز خود وارد می کند تا در آینده نظارت جدی تری بر این خانه ها انجام شود.

منبع: حریتجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.