۲۸ خرداد ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۲۹۹۲۶ ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰ دسته : تولید و اشتغال, گفتگو, مجلس شورای اسلامی
۲

حسینی کیا گفت: باید دولت در صورت مجوز دادن به فعالیت فروشگاه های زنجیره ای خارجی، تدبیری انجام دهد تا فعالیت این فروشگاه ها منجر به افزایش اشتغالزایی در کشور شود.

سید جواد حسینی کیا نماینده استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مقاومتی نیوز آثار ورود فروشگاه های زنجیره ای خارجی به کشور را تشریح کرد.

حسینی کیا با بیان اینکه اخباری منتشر می شود که نشان می دهد فروشگاه های زنجیره ای خارجی قصد ورود به کشور را دارند، گفت: باید تلاش شود شرایطی قرار داده شود که اگر فروشگاه های زنجیره ای خارجی در کشور راه اندازی می شود، کالاهای داخلی در آن ها عرضه شوند و از نیروی کار داخلی در این فروشگاه ها استفاده شود، زیرا در کشور ما به دلیل وجود بیکاری نباید فرصت اشتغال را به نیروی کار خارجی بدهیم.

ایجاد اشتغال، تعهد فروشگاه های زنجیره ای خارجی

وی افزود: فعالیت این فروشگاه ها می تواند با ایجاد رقابت در این بخش به نفع مصرف کننده ی نهایی باشد؛ البته باید دولت درصورت مجوز دادن به فعالیت این فروشگاه ها در کشور تدبیری انجام دهد که فعالیت این فروشگاه ها منجر به افزایش واردات نشود و کالاهای تولید داخل با قیمت تمام شده ی کمتری در آنها به فروش برسد و همچنین منجر به اشتغالزایی در کشور شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان داشت: هیچ کسی با اصل واردات برخی کالاهای استراتژیک که مورد نیاز کشور می باشد مخالف نیست، اما تولیداتی که در واقع کالای مصرفی به حساب می آیند و کشور به واردات آن ها نیاز ندارد و واردات آنها به تولید داخل ضربه می زند نباید انجام شود و باید در این موارد از تولیدات داخلی استفاده شود.

تعهد ایجاد یک میلیون شغل توسط علی بابا به ترامپ

ورود شرکت های بزرگ خرده فروشی اینترنتی به بازار یک کشور در صورتی که به درستی مدیریت نشود میتواند اثراتی همچون تسهیل ورود کالاهای مصرفی وارداتی و از بین رفتن فرصت های شغلی در داخل کشور را در پی داشته باشد. بر همین اساس کشورهای مختلف شرط های متعددی را برای ورود شرکت های خرده فروشی به بازار داخلی کشورشان در نظر میگیرند تا از نتیجه عملکرد آن ها بر اقتصاد کشورشان اطمینان حاصل نمایند.

شرکت علی بابا بزرگترین شرکت خرده فروشی اینترنتی چین است که قصد دارد با اخذ مجوز از دولت آمریکا، به بازار این کشور نیز وارد شود. اما برای این منظور شرکت علی بابا به دولت ترامپ قول داده که یک میلیون شغل برای مردم آمریکا ایجاد نماید.

  1. من خبر موثق دارم که سندی که اینها دارند می نویسند برای دادن مجوز خیلی جای کار دارد و اصلا این موارد را لحاظ نکرده اند. باید در این زمینه پیگیری انجام شود

    ۱۱


جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.